Vítězstvím v GP Bahrajnu se Vettel ujal vedení v šampionátu

Pilot Ferrari ovládl dramatickou Velkou cenu Bahrajnu, kterou stejně jako předcházející závod v Číně ovlivnil výjezd zpomalovacího vozu v úvodní fázi závodu. Na druhém a třetím místě Vettela na stupních vítězů doplnili závodníci Mercedesu v pořadí Hamilton – Bottas.

11 Štítky: GP Bahrajnu výsledky Zveřejněno 16. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Problémy s motorem ještě před startem zaznamenal Stoffel Vandoorne, který nakonec ani neodstartoval. Po zhasnutí červených světel si udržel vedení Bottas, na druhé místo se prosmýkl Vettel před Hamiltona. Němec se rozhodl pro brzkou zastávku a undercut. Brzy na to vyjel na dráhu safety car, a to v důsledku kolize Sainze a Strolla. Kvůli problémům s brzdami také havaroval Max Verstappen.

Mercedes využil zpomalovací vůz k dvojité zastávce v boxech, čímž se obě auta propadla až za Vettela. Hamilton navíc před vjezdem do pitlane zbrzdil Ricciarda, čímž si vysloužil pětisekundový trest. Závod se ale zajímavě rozdělil, co se strategií týče, když lídr Vettel jel na měkčí sadě a musel ještě stavět, kdežto Hamilton, byť s trestem, nasadil tvrdší sadu, se kterou teoreticky mohl dojet do konce. To se však nakonec nestalo.

Brit se postupně dostal před svého stájového kolegu na odlišné strategii a stíhal vedoucího Vettela. Ten po polovině závodu zajel do boxů a nechal si nasadit měkkou sadu. 16 kol před cílem zamířil k mechanikům i Hamilton, avšak k překvapení všech bral rovněž – vyjma odbytí penalizace – tvrdší měkkou sadu. Hamilton sice předvedl slušnou stíhací jízdu a vrátil se až na druhé místo, na Vettela se ale nedotáhl. Němec tak v Bahrajnu zvítězil a navýšil svůj náskok na čele šampionátu.

Výsledky GP Bahrajnu:
C9jFwUrXUAEof5_

 

 

 

 

 

 

 

Podrobný průběh závodu:

Diskuse k článku

Napsat komentář