GP Bahrajnu se pojede jen před televizními kamerami

Začíná se pomalu rýsovat osud čtyř nejbližších velkých cen před startem evropské části sezony. Tu o prvním květnovém víkendu symbolizuje návrat do Holandska. Nejnověji pořadatelé GP Bahrajnu uvedli, že se velká cena pojede, ale bez diváků na tribunách.

1 Štítky: GP Austrálie GP Bahrajnu GP Číny GP Vietnamu Zveřejněno 8. 03 2020 — Tomáš Richtr

Před začátkem evropské části sezony jsou nebo byly v plánu závody v Austrálii, Bahrajnu, Vietnamu a Číně. O Číně už bylo před časem rozhodnuto, že je odložena na neurčito. A pokud se nepodaří vedení F1 dosáhnout dohody s týmy na uspořádání dvoudenní Velké ceny Číny na konci sezony, tak bude zrušena úplně.

Nejnověji pořadatelé Velké ceny Bahrajnu oznámili, že se závod pojede, ale jen pro televizní kamery. Divácké tribuny zůstanou prázdné.

Velká cena Bahrajnu se pojede hned víkend po Velké ceně Austrálie, která je naplánována na příští týden. Ta je zatím v plánu bez větších omezení. Problematická je situace pro Ferrari, který má základnu v Maranellu, tedy v oblasti, na kterou byla uvalena italskými úřady karanténa, což mimo jiné znemožňuje cestování. Podle informací z Itálie ale nejde o absolutní omezení, a když úřady uznají, že se jedná o neodkladné pracovní záležitosti, cestu povolí. Ostatně v současné době stále probíhá poměrně intenzivní letový provoz na milánském letišti Malpensa. Dá se tedy tušit, že existují způsoby, jak se členové týmu Ferrari a Alpha Tauri mohou do Austrálie dostat.

Velký otazník visí nad Velkou cenou Vietnamu, která přímo sousedí s Čínou. Místní úřady aplikují různá omezení na cestující z Itálie a osud závodu je v těchto dnech hodně nejasný. Vedení formule 1 ale s vietnamskými úřady pracuje na opatřeních tak, aby se premiérový závod v Hanoji mohl jet.

Nejbližšími evropskými závody jsou pak Holandsko, Španělsko a Monako, které se všechny mají jet v květnu. Na to odhadnout osud těchto velkých cen je ale ještě příliš brzy.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “GP Bahrajnu se pojede jen před televizními kamerami”

  1. Engine12 napsal:

    Hamilton.

Napsat komentář