Automobilist.com

GP Ázerbajdžánu 2017

Štítky: GP Ázerbájdžánu Zveřejněno 22. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

ČASOVÝ HARMONOGRAM  A PROGRAM VYSÍLÁNÍ GP ÁZERBAJDŽÁNU 2017:

23. 6. 11:00 – 1. TRÉNINK (Sport 1)
23. 6. 15:00 – 2. TRÉNINK (Sport 1)
24. 6. 12:00 – 3. TRÉNINK (Sport 1)
24. 6. 15:00 – KVALIFIKACE (Sport 1)
25. 6. 14:00 – STUDIO F1 (Sport 2)
25. 6. 15:00 – 
GP ÁZERBAJDŽÁNU (Sport 2)

GP Ázerbajdžánu – živě z padoku

Živě komentovaný přenos začal: 22/06/2017 19:26 a skončil: 25/06/2017 18:26

 • 18:26 pm
  Díky za pozornost, to by bylo z GP Ázerbajdžánu vše! Snad jste si závod a vše kolem něj užili. 🙂 Mějte se krásně!
 • 18:09 pm
  Ze špice vám dlužíme ještě ohlas s Valtterim Bottasem. „Byl to bláznivý závod. Byl jsem o kolo zpět za safety carem. Moje stíhací jízda dokázala, že člověk se nikdy nesmí vzdávat. Tlačil jsem, rovněž týmu se během červených vlajek podařilo trochu opravit auto, takže dobrá práce. Užil jsem si to. Škoda, že Daniel byl tak daleko, ale vzhledem k okolnostem to byl dobrý výsledek.
  Při kontaktu s Kimim jsem neměl žádné místo. Musel jsem jít přes obrubník. Kvůli němu jsem neudržel ideální stopu,“ vysvětluje Fin.
 • 18:05 pm
  Takhle se Kimi #Räikkönen před restartem dožadoval svého volantu. Nevíte někdo, proč se mu říká Iceman? 🤔❄️

  https://soundcloud.com/miezicat/baku-gp-2017-kimi-shouting-for
 • 17:43 pm
  Esteban Ocon, který zřejmě byl na vině, nakonec dokončil jako šestý, ale ani on není spokojený s průběhem závodu. „Docela mě těší výsledek, ale jsem zklamaný, měli jsme větší potenciál. Nikdy není hezké mít kontakt s týmovým kolegou, jako jsme dnes měli s Checem. Dotkl se mě po první zatáčce, ve druhé zatáčce jsme se dotkli znova. Bohužel, to je závodění a někdy se to stává. Budeme o tom diskutovat a už by se to nemělo stávat.
 • 17:37 pm
  Tak jestliže po Kanadě byla ve Force Indii atmosféra uvolněná, teď tomu asi bude jinak. Hovoří Sergio Pérez, který kvůli kolizi s týmovým kolegou Oconem nedokončil. Oba přitom jeli blízko stupňů vítězů. „Přišli jsme o skvělou příležitost pro tým. Nemohl jsem udělat víc, abych se vyhnul kolizi. Je to velká škoda. Byl to už moc agresivní manévr. V celé kariéře jsem měl kolegy, kteří mi nechali dost místa, ale těžko se proti nim závodilo. Co se stalo dnes, je absolutně neakceptovatelné.“
 • 16:53 pm
  První pódium v kariéře získal v Baku Lance Stroll. „Fakt nemám slov, nevím, co říct. Nedokážu si uvědomit, co se stalo. Byl to hektický závod, lidé havarovali. Vyhnul jsem se potížím a udržel se v klidu. Měli jsme dobré tempo. Škoda, že jsme na konci přišli o pozici ve prospěch Bottase, byl to jeden z nejtěsnějších finišů! Být na pódiu je ale vážně úžasné.“
 • 16:36 pm
  Hodně ostrý komentář k celé situaci poskytl Lewis Hamilton. „Kontroloval jsem tempo. Během restartu jsem zpomalil jako při každém jiném. Vettel očividně spal a najel do mě. Myslím, že za to, jak do mě poté znovu najel, a přesto dokončil čtvrtý, měl dostat větší trest. Je to hanba a dnes by se za sebe měl stydět. Představte si všechny děti, co dnes koukaly na závod, a viděly chování šampiona F1... to mluví samo za sebe.“
 • 16:23 pm

  Kontroverzní moment si připsal i Sebastian Vettel, který dvakrát kolidoval s Hamiltonem za safety carem. „Myslím, že bylo jasné, že mě vybrzdil. Nenajel bych do něj jen tak pro nic za nic. Poničil jsem si křídlo, naštěstí to nezničilo můj závod. Neudělal to poprvé, ale dnes mě to fakt překvapilo. Nemyslím, že to bylo nutné. Emoce běží na maximum, ale všichni jsme dospělí. Když chce závodit kolo na kolo, nemělo by to být při restartu. Když jsem dostal penalizaci já, měl ji dostat i on.“
 • 16:14 pm
  První dva body si díkyFernandu Alonsovi připsal McLaren. Už dva roky po sobě tak bodovaly všechny stáje. „Byl to závod, který jsme za normálních okolností měli vyhrát. Byl jsem na tom stejně jako Ricciardo, když vyjel první safety car. Hamilton musel do boxů, Vettel měl penalizaci, obě force indie kolidovaly, Kimi odstoupil... bohužel jsme se ale do boje o vítězství nedostali. Dva body ale byly před začátkem víkendu nemyslitelné, takže je vítáme,“ hodnotí Španěl.
 • 16:08 pm
  Prohlášení Daniela Ricciarda: „Byl to bláznivý závod. Musel jsem neplánovaně do boxů těsně po začátku, protože se nám do brzd dostaly nějaké úlomky. Pak jsem byl sedmnáctý. V ten moment bych určitě nevsadil na to, že můžu vyhrát. Podobně bláznivý závod jsme čekali vloni, nakonec jsme ho ale dostali až letos. Po závodě jsem prostě neměl slov,“ uvedl Australan.

azerbajdzan

Ázerbájdžán, oficiálním názvem Ázerbájdžánská republika (ázerbájdžánsky Azərbaycan Respublikası), je největší a nejvíce zalidněná země v oblasti Kavkazu.

Je situován v jihozápadní Asii; podle některých názorů na vedení hranice mezi Evropou a Asií může být řazen mezi evropské země. Na východě je ohraničen Kaspickým mořem, na severu sousedí s ruskou republikou Dagestán (284 km), na severozápadě s Gruzií (322 km), na západě s Arménií (787 km) a na jihu s Íránem (611 km). Ázerbájdžánská exkláva Nachičevan navíc sdílí 9 km hranice s Tureckem. Ázerbájdžán nemá přístup k otevřenému moři, pouze ke Kaspickému moři.

Zeměpis a F1: Malý pohled do historie Ázerbájdžánu

Náhorní Karabach spolu se sedmi oblastmi na jihozápadě Ázerbájdžánu je ovládán Arménií od konce Náhorno-Karabašské války v roce 1994. Následkem této války ztratil Ázerbájdžán kontrolu nad 16% svého území a podporu 578 545 přemístěných osob a 8 606 uprchlíků. Ze čtyř zasedání Rady bezpečnosti OSN vzešla usnesení (č. 822, 853, 874, a 884) žádající stažení zahraničních vojsk z okupovaných oblastí Ázerbájdžánu.

Baku (někdy také jako Baky nebo Baki; ázerbájdžánsky Bakı, rusky Баку) je hlavní a největší město a zároveň největší přístav Ázerbájdžánu. Název Baku pochází ze starých perských jmen města Bad-kube, což znamená „město, kde vítr fouká“, nebo Baghkuh, což znamená „Boží hora“.Nachází se na Apšeronském poloostrově u Kaspického moře, má 2 074 300 obyvatel (2006), nachází se nedaleko významných ropných polí a soustřeďují se zde rafinerie a většina ázerbájdžánského průmyslu. Dělí se na dvě základní části – „Staré město“ (ázerbájdžánsky İçəri Şəhər) a novější okolní čtvrti. Rozkládá se na 260 km2. Za dob SSSR bylo Baku páté největší v zemi po Moskvě, Leningradu, Kyjevě a Taškentu.

Mapa okruhu: