Giovinazziho chybu, která pomohla Hamiltonovi k výhře, zavinila technika

Přestože nedokončil Velkou cenu Velké Británie 2019, jeho odstoupení ze závodu mělo klíčovou roli. Antonio Giovinazzi zahrabal svůj vůz do kačírku, čímž zapříčinil výjezd zpomalovacího vozu. Jak se ale po závodě ukázalo, mladý Ital v tom byl poněkud nevinně.

Štítky: Alfa Romeo Antonio Giovinazzi GP Velké Británie Zveřejněno 15. 07 2019 — Martina Nová

Když ve 20. kole musel italský jezdec týmu Alfa Romeo odstoupit ze závodu, do té doby už tak atraktivní souboj na Silverstonu ještě přidal na dramatičnosti. Výjezd zpomalovacího vozu dopomohl Hamiltonovi pevně se usadit na vedoucí pozici i po zastávce u mechaniků, zároveň také Vettel získal výhodu díky včasné návštěvě boxů. Naopak Bottas výrazně prodělal se svou strategií volby pneumatik.

Ale co se ve skutečnosti stalo? Giovinazzi se po zahrabání do kačírku ještě pokusil vrátit na závodní dráhu, jenže bez úspěchu. Po závodě Alfa Romeo totiž objasnila, že se nejadnalo o závodnickou chybu, nýbrž o mechanické selhání vozu. Přestože stáj nesdělila více detailů, stojí za zmínku, že na Italově formuli se točilo pouze pravé kolo při snaze dostat se zpět na trať.

„Když nedokončíte závod, je to zklamání. Něco se v autě pokazilo a skončil jsem ve štěrku, zatím přesně nevíme, co to způsobilo,“ řekl novinářům po odstoupení ze závodu Giovinazzi, pro kterého to byla trochu hořká pilulka poté, co se mu v GP Rakouska povedlo získat svůj první mistrovstký bod a brousil si zuby na další.

Malou útěchou může být pro Itala fakt, že začíná pořádně zrychlovat. V kvalifikaci na GP Velké Británie vybojoval 11. pozici a porazil svého kolegu Räikkönena na 12. místě. „S Kimim jsme na tom byli podobně, měli jsme i shodnou strategii. Věřil jsem, že jsem mohl dojet na bodech, ale i tak můžeme být spokojení. Jako tým jsme bodovali a udělali další krok vpřed. Střed pole je velmi blízko a musíme tvrdě makat, abychom tam zůstali,“ řekl Giovinazzi.

Ital tak sice svou sbírku bodů nerozšířil, nicméně alespoň nepřišel o další vlasy. Kvůli sázce ho totiž v Rakousku šéf týmu Frederic Vasseur pronásledoval s nůžkami. Giovinazzi se vsadil, že pokud skončí v první desítce, nechá si zkrátit vlasy. A stalo se. Jak se říká – něco za něco.

Diskuse k článku

Napsat komentář