Giovinazzi: Nepovedená sezona mě připravila o místo u Ferrari

Antonio Giovinazzi je spojen s Ferrari již od roku 2017 a někteří předpokládali, že by to mohl být právě on, kdo nahradí Sebastiana Vettela, který po této sezoně odejde. Nakonec se tak nestalo, ale sám Ital řekl, že ho rozhodnutí Ferrari příliš nepřekvapilo.

Štítky: Alfa Romeo Antonio Giovinazzi Ferrari Zveřejněno 23. 06 2020 — Lukáš Podstata

Antonio Giovinazzi se stal roku 2017 členem akademie Ferrari, což vedlo k jeho prvním startům ve formuli 1 za tým Sauber. Sezonu 2018 strávil v roli testovacího jezdce Ferrari. Od sezony 2019 však znovu dostal příležitost v týmu Alfa Romeo (dříve Sauber) aby předvedl své načerpané zkušenosti.

Bohužel pro Itala se mu sezona příliš nevyvedla a na své první body si musel počkat až do závodu v Rakousku. Giovinazzi měl i částečnou smůlu v tom, že jeho týmovým kolegou je Kimi Räikkönen, který dokázal ze svého monopostu vytěžit maximum. V druhé části sezony přišlo zlepšení, ale jak Ital sám říká, jeho výsledky zapříčinily to, že ho Ferrari neoslovilo. „Možná ještě nenadešel ten správný čas. Samozřejmě, že kdyby se mi Ferrari ozvalo už letos bylo by to skvělé, ale jsem zvyklí, že si musím na věci počkat. Víte, měl jsem absolvovanou pouze jednu sezonu. Samozřejmě vím, že Charles Leclerc ji měl také a rovnou do Ferrari odešel, ale když se podíváme na sezonu zpětně, dost jsem bojoval s autem. Nedosáhl jsem takových výsledků, jakých jsem si představoval.“

Italský pilot však nadále zůstává součástí Ferrari, a to v roli testovacího jezdce, ačkoliv i nadále bude závodit v týmu Alfa Romeo. Giovinazzi je také přesvědčen, že pokud se bude nadále zlepšovat, nabídky přijdou. „Pořád jsem součástí Ferrari a Mattia Binotto, šéf Ferrari, mi řekl, že mě a mojí kariéry neustále sledují, což je naprosto skvělé. Jsem si jistý, že pokud budu tvrdě pracovat, tak možná dostanu příležitost v budoucnu,“ říká Giovinazzi.