Giovinazzi je spokojený, dokázal se vyrovnat Räikkönenovi

Ital přiznal, že z počátku roku mu chyběly závodní zkušenosti. Podle něj došlo ke zlepšení výkonnosti především po závodě ve Francii.

Štítky: Alfa Romeo Antonio Giovinazzi Zveřejněno 24. 08 2019 — Lukáš Podstata

„Není to snadné, když vám chybí dva roky závodění. V roce 2017 jsem závodil dvakrát a loni jsem se zúčastnil pouze závodu 24 hodin Le Mans,“ řekl italský závodník.

Giovinazzi od začátku sezony s monopostem bojoval, na rozdíl od Kimiho Räikönnena, který před letošním ročníkem přestoupil z Ferrari. „Mým cílem bylo zlepšovat se závod od závodu. Ze začátku jsem s vozem bojoval, ale v několika posledních závodech jsem se vyrovnal Kimiho tempu, takže musím být spokojený. Je dobré, že Kimi je stále motivovaný a snaží se tlačit na pilu,“ chválí svého týmového kolegu italský závodník.

Velké zlepšení ale rodák z Martina Franca potvrzuje od závodu ve Francii. „Bylo to těžké, mohli jsme získat více bodů, ale je to závodění a nemůžeme s tím už nic udělat. Myslím si, že od doby, co jsme nasadili nové aktualizace monopostu, začalo být vše lepší. Na Silverstonu jsme byli blízko a na Hockenheimu jsme konečně předvedli dobrou rychlost, nakonec jsme ale obdrželi penalizaci a kvůli ní nezískali žádné body. Musíme zůstat pozitivní, určitě se vše obrátí na naši stranu,“ doufá Giovinazzi.

Ital byl rovněž dotázán, jak by ohodnotil své výkony v první polovině sezony, nechtěl být ale příliš konkrétní. „Těžko říct, myslím, že výkon tam je a rychlost také. Bohužel ale body nemám, proto je pro mě obtížné hlasovat. Musím se nadále soustředit na budoucnost, chci vytěžit ze zbytku sezony maximum,“ uzavírá hodnocení Giovinazzi.

Diskuse k článku

Napsat komentář