George Russell prozradil, že Mercedes chystá “velké změny”

George Russell poskytl další informace o vývoji, který probíhá v továrně Mercedesu, a vysvětlil, že tým "opravdu tvrdě pracuje" na rozsáhlých změnách svého vozu W14.

Štítky: George Russell Mercedes Zveřejněno 22. 04 2023 — GPF1.cz

Mercedes získal v letech 2014-2021 osm po sobě jdoucích titulů mezi konstruktéry, ale v loňské sezóně jeho spanilou jízdu ukončil Red Bull, když měl problémy přizpůsobit se změnám pravidel a klesl na nižší příčky.

Podobně tomu bylo i na začátku sezony 2023, kdy oba Red Bully, Ferrari a Aston Martin Fernanda Alonsa předstihly jezdce Mercedesu během kvalifikace na úvodní závod v Bahrajnu.

Šéf Mercedesu Toto Wolff uprostřed mnoha spekulací na začátku sezony veřejně přiznal, že se tým dostal do “slepé uličky” ve svém vývoji, což znamená, že se nyní v zákulisí pracuje na změně koncepce.

Baví tě podcast KOLO NA KOLO? Přijď na živá představení v kinech CineStar v Českých Budějovicích (4. května) a Liberci (1. června) se speciálními hosty a exkluzivním dvacetiminutovým filmem o Strategii během velkých cen F1. Vstupenky zde.

Na otázku ohledně nepříliš pochvalných ohlasů na dosavadní formu Mercedesu a na jeho názor na stav vozu W14 Russell jasně odpověděl, že v Brackley pracují na tom, aby se vrátili na vítěznou dráhu.

“Chci říct, že nečtu, co se pořád píše ve zprávách, ale víte, jsme tady, abychom vyhrávali, jsme tady, abychom bojovali o vítězství a o šampionát, a je jasné, že v současné době na to nemáme,” řekl Russell. “Ale chystají se velké změny… Samozřejmě, že do auta nemůžete implementovat novinky tak rychle, jak bychom chtěli, ale myslím, že v pravý čas se dočkáme velkých změn a doufejme, že to budou reprezentovat časy na kolo.”

Na otázku, zda si změny vyzkoušel na simulátoru Mercedesu, Russell odpověděl: “Nevím: “Ano, v tuto chvíli na těchto změnách opravdu tvrdě pracujeme. Nebudu prozrazovat příliš mnoho a musíme se ujistit, že fungují tak, jak se očekává. Ale jak už jsme několikrát řekli, v posledních dvou nebo třech týdnech jsme pravděpodobně našli více přínosů, než jsme našli za celou zimu tím, že jsme se zjevně vyvíjeli špatným směrem – teď jdeme tím správným.”

Po nevýrazných výkonech v Bahrajnu a Saúdské Arábii znamenala poslední celká cena v Austrálii pro Mercedes krok vpřed, když Lewis Hamilton skončil druhý za Maxem Verstappenem z Red Bullu.