George Russell přiznal, jak těžký je psychický nápor na piloty

George Russell přiznává, že komentáře ze strany nikoliv pouze členů týmů, ale také médií a veřejnosti, mají přímý vliv na výkony jezdců na dráze.

Štítky: George Russell Zveřejněno 26. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

Jezdec Williamsu v Maďarsku konečně získal své první body pro britskou stáj, navíc v momentě, kdy se rozhoduje o jeho místě pro příští rok. V případě, že by nevyšel přestup do Mercedesu, by totiž zřejmě musel setrvat v současném působišti.

To by znamenalo už čtvrtý rok v potenciálně nekonkurenceschopném autě – i když není jasné, jaká bude rychlost Williamsu příští sezonu. I proto je teď Russell pod velkým tlakem fanoušků, médií a expertů… Zkrátka všech.

„Pracuji s psychologem, ale dělám to čistě kvůli sobě, abych se pokusil získat lepší výkonnost,“ popisuje, co dělá pro to, aby zůstal soustředěný. „Je to ale těžké, v dnešní době má každý svůj názor.

Všichni jsme pouze lidé, a pokud se vám z jakéhokoliv důvodu dostává větší množství kritiky, mnohdy neoprávněné, ovlivní to vaše zaměření na to, abyste podali co nejlepší možný výkon,“ přiznává, že v úplné psychické pohodě není.

Naštěstí díky zkušenostem ví, jak tuto situaci zvládat. „Do formule 1 jsem se dostal přes juniorské kategorie, vším jsem si prošel postupně. Jsem dobře připraven, takže to není tak, že bych najednou byl hozen do hluboké vody,“ objasňuje George Russell.