Generálka na kvalifikaci nejlépe vyšla Hamiltonovi

Nejlepší čas si v sobotním dopoledním tréninku připsal lídr šampionátu Lewis Hamilton. Týmového kolegu Rosberga porazil o půl sekundy.

Zveřejněno 22. 08 2015 — Michal Mikoláš

Nejlepší čas si v sobotním dopoledním tréninku připsal lídr šampionátu Lewis Hamilton. Týmového kolegu Rosberga porazil o půl sekundy.

Ardeny byly k jezdcům přívětivé a přichystaly příjemné slunečné počasí. Zatím se potvrzuje, že hlavními soupeři Mercedesu v Belgii bude Ferrari. Sebastian Vettel skončil třetí, Kimi Räikkönen, kterého fanoušci často nazývají Králem Spa, zajel čtvrtý nejlepší čas.

Force India má z minulosti na Spa hodně dobré vzpomínky. Pamatujete si ještě na závod v roce 2009, kdy to dlouho vypadalo, že Giancarlo Fisichella zvítězí? Tak dobře to letos pro Force Indii nevypadá, páté místo Sergia Péreze je ale přesto velmi sympatickým počinem. Mexický závodník si ostatně připsal vůbec nejrychlejší poslední sektor.

Trénink probíhal v poměrně poklidném duchu. Jako by to Robertovi Merhimu vadilo, a tak divákům předvedl hodiny.

Spa je velmi zrádnou tratí a chybovat je na ní snadné. Přesvědčil se o tom také několikanásobný vítěz belgické GP Kimi Räikkönen, který se na okamžik podíval mimo trať.

Konečné výsledky třetího volného tréninku. Všimněte si pokračující mizérie McLarenu. Fernando Alonso si nepřipsal žádný měřený čas, podle dostupných informací je na vině rozbitý výfukový systém.

CNAUpUrW8AAnJ9C

Diskuse k článku

Napsat komentář