Gene Haas: Lidé po nás chtěli, abyhom Mazepina popravili

Majitel amerického týmu F1 Gene Haas se veřejně rozpovídal o nedávných kontroverzích, které způsobil nováček v týmu Nikita Mazepin. Zároveň Gene Haas doufá, že se Rus dostatečně poučil.

Štítky: Haas Nikita Mazepin Zveřejněno 23. 02 2021 — Vašek Štěpánek

Majitel amerického týmu Haas F1 Gene Haas se vyjádřil k ostré kritice, které musel v poslední době čelit jeho nový pilot Nikita Mazepin.

Rodák z Moskvy je znám pro svou horkou krev. V juniorských kategoriích se prezentoval agresivním jízdným stylem a upozornil na sebe i pěstním soubojem s Illotem v F2. Zatím poslední kontroverzní moment přišel na konci loňského roku kvůli sexuálnímu příspěvku na svém Instagram profilu – okolnosti vzniku videa a jeho zveřejnění zastírají nejasnosti. Ale ani to nezabránilo veřejnosti v zahájení mohutné kampaně odporu proti Mazepinovi. Stalo se tak krátce poté, kdy byl Mazepin potvrzen jako pilot týmu Haas.

Na vrcholový motorsport se vztahuje ruský olympijský zákaz. Doplatí na to Mazepin

V následujících dnech a týdnech přišla obrovská vlna kritiky, fanoušci sportu a celosvětová média apelovala na americký tým, aby byl Mazepin okamžitě propuštěn a nahrazen někým jiným. Pro tuto událost byl vytvořen i speciální hashtag #WeSayNoToMazepin, který se rychle rozšířil jak na Instagramu, tak na Twitteru.

Kontroverzní Mazepin: Jsem připraven na další vlny nenávisti

„Kritika ze sociálních sítí byla opravdu velká. Lidé v podstatě požadovali, abychom Nikity skoro popravili. Lidé volali po tom, abychom se jej okamžitě zbavili a nahradili jej,“ řekl majitel týmu Gene Haas. „Nicméně jsme se shodli, že vyhodit jej není v této situaci řešení. Myslím, že Günther (Steiner) mu řekl, že je idiot a takové věci zkrátka dělat nesmí. Na této úrovni motorsportu není takové chování přijatelné.“

Který z letošních nováčků bude nejlepší?

Gene Haas, který také vlastní americký tým NASCAR, doufá, že se jednadvacetiletý Rus řádně poučil.

„Řekl bych, že čelil velké kritice ze všech stran. Je mu 21 let a pro tak mladého člověka musí být obtížné čelit takové reakci. Doufám, že to pro něj byla dostatečně tvrdá lekce, ze které se poučil,“ uzavřel majitel Haasu.