Gaslyho přístup u Red Bullu nefungoval, prozradil Verstappen

Netrpělivost. To byla podle Maxe Verstappena hlavní slabina Pierra Gaslyho, která ho nakonec stále i místo u Red Bullu.

Štítky: Max Verstappen Pierre Gasly Red Bull Zveřejněno 27. 01 2021 — Lukáš Štěrovský

Gasly byl povýšen do Red Bullu pro sezonu 2019. Původně se tak mělo stát až o rok později, ale nečekaný přesun Daniel Ricciarda do Renaultu vše urychlil. Francouz však po boku Maxe Verstappena vydržel jen dvanáct závodů, než kvůli mizerným výsledkům putoval zpět do Toro Rosso, nynějšího AlphaTauri.

Nakonec byl Gasly nahrazen Alexem Albonem, kterého zastihl podobný osud a letos se musí spokojit pouze se sedačkou v šampionátu cestovních vozů DTM. Francouz z toho vyšel lépe; uchytil se u Toro Rosso, kde vloni dokonce získal své první vítězství.

Proč ale neuspěl pilot, který rychlost má, u Red Bullu? Obecně se tvrdí, že vůz je těžce řiditelný a má nestabilní zadní část, což dokáže ukočírovat jen Max Verstappen. Právě on teď objasnil, co podle něj stojí za Gaslyho selháním.

„Místo aby tomu nechal nějaký čas a učil se, hned se pokoušel všemu přizpůsobit. Tahle taktika prostě nefungovala. Výsledkem bylo, že mnoho věcí nedopadlo dobře a tlak na něj se stupňoval. Ničemu nepomohlo ani to, že havaroval během předsezonních testů,“ má jasno Nizozemec.

Toho nicméně ohromily výsledky, jaké jeho bývalý týmový kolega vloni předvedl. „To od něj bylo skvělé. Mnoho jezdců by se od něj mohlo naučit, jak se vzpamatovat,“ řekl Verstappen, který se letos bude muset vyrovnat s novým kolegou, a to Sergiem Pérezem. „Cílem je dostat i jeho, chci být před ním,“ uzavírá.

Formule E spouští virtuální šampionát, připojí se i český reprezentant Štefanko

Verstappen a Gasly tvořili jezdeckou dvojici jen do letní pauzy.