Gasly v USA nepojede. Kdo jej nahradí, není jasné

Pierre Gasly nakonec skutečně v Austinu za Toro Rosso nenastoupí. Místo toho pojede na Suzuce o titul japonské formule Super. Kdo ho za volantem vozu F1 nahradí, není jasné. S tvrzením přišel web motosport.com.

2 Štítky: GP USA Pierre Gasly Zveřejněno 12. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Šampion GP2 z roku 2016 Piere Gasly nahradil Daniila Kvjata v Toro Rosso pro GP Malajsie a Japonska. Přestože tým původně oznámil, že pojede i v Austinu a místo Sainze se vrátí Daniil Kvjat, teď se situace změnila a Gasly, zjevně na nátlak Hondy, do GP USA nenastoupí. Místo toho se bude snažit vybojovat titul na Suzuce v japonské formuli Super, kde má ve voze s motorem Honda náskok půl bodu na rivala s pohonnou jednotkou od Toyoty.

Právě Honda bude příští rok dodávat motory týmu Toro Rosso, proto možná Gaslyho nečekaná změna preferencí. Sám pilot se totiž vyjádřil v tom smyslu, že raději upřednostní závod F1 před titulem formule Super.

Očekává se, že po GP USA se Gasly opět vrátí za volant Toro Rosso. Francouz je rovněž aspirantem na plnohodnotnou sedačku pro rok 2018 u italské stáje. Kdo jej v Austinu nahradí, to však zatím není jasné.

 

Diskuse k článku

2 komentáře: “Gasly v USA nepojede. Kdo jej nahradí, není jasné”

  1. madmark napsal:

    Dal bych šanci Palmerovi

  2. INF_11 napsal:

    Teda v tom Toro Rosso jsou čachry jak za Stalina…

Napsat komentář