Gasly před závodem prosil Leclerca: Vyhraj závod pro Anthoina

Pilot Torro Rosso označil belgickou Velkou cenu za jeho nejemotivnější závod v jeho dosavadní kariéře. Před závodem poprosil Charlese Leclerca, aby vyhrál a uctil tím památku zesnulého kamaráda Anthoina Huberta.

Štítky: Anthoine Hubert Charles Leclerc Pierre Gasly Zveřejněno 2. 09 2019 — Lukáš Podstata

„Ve 22 letech nejste připraveni zažít takový okamžik, že ztratíte jednoho ze svých nejlepších kamarádů,“ přiznává Francouz. „Znali jsme se od šesti let, když jsme spolu bydleli ve stejném bytě. Dokonce jsme měli stejného profesora na škole, kde jsme studovali. Společně jsme začínali také naše závodní kariéry.

Opravdu jsem byl šokovaný, neuvědomil jsem si, že to může přijít tak rychle. Je to opravdu hrozné. Mám v plánu navštívit naše společné kamarády, nikdo z nás si pořád plně neuvědomuje, co se stalo. Je to strašně smutné.“

Společně s Gaslym a Hubertem závodil od dětství také Charles Leclerc, který dokázal Velkou cenu ve Spa vyhrát. Gasly svému kamarádovi z Ferrari před závodem řekl, aby ho vyhrál pro Anthoina. „Vyhraj to, prosím, pro něj,“ vzpomíná Gasly na svá slova Leclercovi před závodem. „Společně jsme začali závodit ve stejném roce. Anthoine nás oba v motokárách dokázal v roce 2005 porazit a vyhrál francouzský pohár,“ dodává francouzský pilot.

Gasly přiznal, že tato událost mu dala nový pohled na to, jak je motorsport nebezpečný. „Během letní přestávky jsem mluvil o bezpečnosti formulí s lidmi, kteří přímo nezávodí. Náš sport se stal v posledních letech daleko bezpečnější, než jaký byl dříve. Když jsem v autě, cítím se bezpečně, dokonce nevěřím, že se mi něco může stát. Při takových rychlostech, kterých dosahujeme, vás ale myšlenky přivedou zpět do reality, že se může stát cokoliv. Opravdu existuje pořád velká šance, že můžete zemřít. My všichni to riziko známe a podstupujeme ho.

Bohužel se stala věc, která nám připomněla, že náš sport je pořád nebezpečný. Jsem opravdu smutný. Byl to jeden z mých nejlepších kamarádů, jak na závodní dráze, tak mimo ni,“ říká Gasly.

Diskuse k článku

Napsat komentář