Gasly podepsal s Alpine víceletý kontrakt

Pierre Gasly podepsal se svým současným týmem víceletý kontrakt.

Štítky: Alpine Pierre Gasly Zveřejněno 28. 06 2024 — Dominik Kovář

Francouzská stáj včera před startem víkendu oznámila, že Gasly, který je v týmu od roku 2023, bude za Alpine závodit minimálně do roku 2026, kdy dojde k revoluční změně pravidel. Francouzský pilot zatím za Alpine odjel 32 závodů, nejlepším výsledkem je třetí místo z loňského Zandvoortu.

S Estebanem Oconem tvoří Gasly dosud vyrovnanou dvojici. V minulém ročníku Gasly skončil v celkovém pořadí na 11. místě se 62 body, Ocon měl o čtyři body méně. Letos je situace obdobná. Gasly má s pěti body mírně navrh oproti Oconovým třem bodům.

“V tomto skvělém týmu se cítím jako doma. Užívám si být skutečnou částí projektu Formule 1 a širší vize Alpine Cars zároveň,” řekl Gasly. “Oficiálně jsem zde více než 18 měsíců a plánem bylo vždy vybudovat s týmem dlouhodobý projekt. Na okruhu je to zatím náročná sezóna, ale zůstávám oddaný projektu a nikam neodcházím.”

Gasly dále zmínil, že je spokojen s kroky, které tým v aktuální chvíli podstupuje a o budoucnost nemá strach. K podpisu francouzského pilota se také vyjádřil šéf týmu Bruno Famin: “Je to jezdec s obrovskými zkušenostmi v F1 a na trati nadále ukazuje svůj obří potenciál. Pro Alpine jako značku je skvělým ambasadorem a my se těšíme na pokračování naší spolupráce.”