Gasly byl u Alpinu přivítán s otevřenou náručí

Pierre Gasly skončil u AlphaTauri a od příštího roku bude závodit pro francouzský Alpine. Je to vůbec poprvé, kdy nebude Francouz pilotem ani jedné stáje Red Bullu. Svůj přestup si Gasly ale pochvaluje a přiznal, že v týmu z Enstone byl vřele vítán a ve spolupráci s novou stájí vidí velký potenciál…

Štítky: Alpine Pierre Gasly Zveřejněno 12. 12 2022 — Vašek Štěpánek

Pierre Gasly debutoval ve formuli 1 v roce 2017 s Toro Rosso (dnešní AlphaTauri), když během roku nahradil nevýrazného Daniila Kvyata. Poté se mladý Gasly přemístil do hlavního Red Bullu, kde po sérii špatných výkonů ale vydržel jen 12 závodů.

26letý závodník se tak přestěhoval zpět do svého původního působiště [AlphaTauri], kde se mu povedlo se psychicky srovnat, najít ztracenou sebedůvěru, dvakrát stanout na stupních vítězů a jeden závod dokonce vyhrát.

Francouzovi opět stoupnul kredit u jiných týmů, a tak došlo k nečekanému přestupu do Alpine, kde Gasly nahradí Fernanda Alonsa. Už po prvním dni posezonních testů byl nováček u stáje z Enstone spokojený a nyní zavzpomínal na svůj první den s novým týmem.

„Přivítali mě s otevřenou náručí. Bylo to opravdu milé a myslím, že jsme tím nastartovali snad dlouhý a úspěšný vztah. Lidé v Alpinu se ke mně okamžitě začali chovat přátelsky a je to velmi pozitivní signál do budoucích let,“ rozzářil se Gasly.

Nový pilot Alpinu také popsal své prvotní zkušenosti s monopostem A522. „Byl jsem opravdu mile překvapen. Víte, posledních pět let jsem byl zvyklý de facto na jednu koncepci auto s tím samým motorem, tohle je pro mě nové a jsem nadšený.

Samozřejmě, měl jsem možnost otestovat si jen nejzákladnější věci a další na mě teprve čekají. Celkově jsem ale velmi spokojen a už se nemohu dočkat, až navštívím továrnu a poznám další špičkové inženýry a zbytek tak skvělého týmu,“ vyzařuje optimismem Gasly.

Francouz se v Alpinu připojí k dalšímu francouzskému závodníkovi Oconovi, který letos hned několikrát ukázal, že je tvrdým pilotem, který má často ostré lokty. Na Gaslyho místo zase míří Nyck de Vries, jehož týmovým kolegou bude Japonec Yuki Tsunoda.