Gasly a Tsunoda zůstávají u AlphaTauri

Formální potvrzení ohledně jezdecké sestavy AlphaTauri vzalo za své. Pierre Gasly a Yuki Tsunoda pokračují s italskou stájí.

Štítky: AlphaTauri Pierre Gasly Yuki Tsunoda Zveřejněno 7. 09 2021 — Jiří Košta

Pierre Gasly působí u AlphaTauri (předtím Toro Rosso) už od sezony 2019, kdy byl během její poloviny vyměněn s Alexem Albonem. Francouz dokázal získat s týmem vítězství v loňské GP Itálie, přičemž stabilně podává dobré výsledky. Není proto divu, že přichází prodloužení o další rok.

„Jsem velmi šťastný, že se Scuderií AlphaTauri budeme moci pokračovat další sezonu ve formuli 1, zvláště poté, co jsem viděl pokrok, kterého jsme jako tým dosáhli od mého prvního připojení v roce 2017,” říká Gasly.

„Myslím, že ve zbytku letošní sezony a v příštím roce je třeba dosáhnout skvělých věcí, zvláště s nadcházejícími změnami šampionátu v roce 2022. Jsem velmi nadšený, že vidím, čeho můžeme v nové éře F1 dosáhnout a budu pokračovat v práci s týmem, jak nejlépe umím, abychom nás posunuli vpřed v pořadí týmů. Tento rok byl zatím velmi úspěšný a opravdu věřím, že můžeme dobře spolupracovat, abychom v roce 2022 dosáhli ještě lepších výsledků.”

Yuki Tsunoda, dříve junior Hondy, zůstává také. Jeho letošní výkony jsou jako na houpačce, ale důvěru vedení AlphaTauri si vysloužil i pro nadcházející sezonu.

„Jsem opravdu nadšený, že zůstanu u Scuderia AlphaTauri i druhou sezonu. Je to neuvěřitelná příležitost a jsem tak vděčný týmu a doktoru Markovi za to, že mi umožnili pokračovat v růstu mých zkušeností ve formuli 1.

Mám s Pierrem velmi dobrý vztah, letos jsem se od něj hodně naučil a jeho zkušenosti mi pomáhají se dále rozvíjet, takže je skvělé pokračovat s ním na cestě F1,” říká Japonec.

Amazon si nechal patentovat autonomní vozítko pro doručování