Fyzicky ztrápený Magnussen vysvětluje, kdy se dostane do plné formy

Kevin Magnussen aktuálně prochází bolestivým obdobím, kdy jej po Grand Prix víkendu bolí celé tělo. Dán byl u Haasu potvrzen jako závodní jezdec jen necelé dva týdny před začátkem sezony, a tak se Magnussen musí dostat do formy během sezony.

Štítky: Haas Kevin Magnussen Zveřejněno 22. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Kevin Magnussen byl Haasem potvrzen jako závodní pilot jen pár dní před začátkem druhých předsezonních testů v Bahrajnu. V této zemi také začala sezona 2022 a comeback se Dánovi povedl na výbornou.

Už v prvním závodě Magnussen ukazoval skvělou rychlost a v první kvalifikaci skončil sedmý, závod byl ještě lepší. Díky odpadnutí Red Bullů se pilot Haasu dostal na páté místo, na kterém také dojel až do cíle, čímž ukončil dlouhé čekání týmu na body.

Skvělá jízda následovala také v Saúdské Arábii. Magnussen i v tomto závodě získal body, sice dojel ‚až‘ devátý, ale v přímém boji porazil Lewise Hamiltona. Nicméně, Magnussen zkraje sezony trpí bolestmi (hlavně krku). Fit by mohl být do dvou měsíců.

„Osobně si dávám další dva měsíce. Teď je to zhruba měsíc od mého návratu do F1, takže od té doby každý den poctivě cvičím a trénuji, abych měl nejlepší možnou fyzickou kondici a byl na závody lépe připravený.

Nechci říct, že bych vloni netrénoval, ale jednoduše jsem přešel do sportovních vozů, které si takovou přípravu nevyžadují. Tehdy jsem ulehčil hlavně svému krku. Když jedu ve vysokých rychlostech, je to opravdu bolestivé,“ přiznal Magnussen.

Podle pilota Haasu není fyzická příprava ve vozech formule 1 tím nejdůležitějším faktorem, který zajistí úspěch a dobré výsledky. Magnussen ale přiznává, že může hodně pomoci. „Ne, nemyslím si, že je fyzická příprava tím nejdůležitějším.

Když hrajete fotbal a najednou nejste stoprocentně fit, nepřestanete být dobrým hráčem, tak to nefunguje. Podobně to je i ve formuli 1, akorát nemáme míč, ale auta. Nezapomenete řídit jen kvůli tomu, že se momentálně necítíte úplně skvěle.

Samozřejmě nechci podceňovat fyzickou přípravu, umí hodně pomoci. Nepovažuji ji ale za tu nejdůležitější část v F1. V tomto sportu souvisí jedna věc s druhou, ale nejdůležitější je hlava,“ zakončil přešťastný navrátilec Magnussen.