Futuristický koncept MP4-X v podání McLarenu

Teorie kolem krytých kokpitů má další reálný koncept. Postaral se o něj McLaren se svým prototypem budoucnosti nazvaným MP4-X. Auto dokáže měnit svůj tvar podvozku v závislosti na aerodynamických podmínkách a využívat nové zdroje energie. Hudba budoucnosti? Možná. Ať již hledáme pravdu kdekoli, jedno si musíme přiznat. Technologie v motorsportu jdou závratnou rychlostí okázale kupředu, což dokazuje…

Štítky: McLaren Zveřejněno 3. 12 2015 — Josef Nekvinda

Teorie kolem krytých kokpitů má další reálný koncept. Postaral se o něj McLaren se svým prototypem budoucnosti nazvaným MP4-X. Auto dokáže měnit svůj tvar podvozku v závislosti na aerodynamických podmínkách a využívat nové zdroje energie.

Hudba budoucnosti? Možná. Ať již hledáme pravdu kdekoli, jedno si musíme přiznat. Technologie v motorsportu jdou závratnou rychlostí okázale kupředu, což dokazuje právě představený koncept McLarenu nazvaný MP4-X.

„S futuristickým vozem McLaren MP4-X jsme chtěli nahlédnout do budoucnosti a představit umění možného. Spojili jsme několik klíčových prvků formule 1 – rychlost a výkon, vzrušení, hybridní technologie, ale i náměty na zlepšení bezpečnosti pilotů,“ řekl John Allert z McLarenu.

A co všechno MP4-X dokáže? U tohoto konceptu jde o efektivní využívání alternativních zdrojů energie, kde se McLaren svým vývojem zaměřuje na prvky rekuperátorů zejména elektrické energie. Do budoucna by mohly vozy získávat elektrickou energii také díky indukčnímu spojení s okruhem a další technologickou novinkou by mohl být přizpůsobující se podvozek odlišným aerodynamickým podmínkám. V případě poruchy pak sám dokáže reflektovat problémy přímo k inženýrům.

„Opíráme se o již existující inteligenci vozů. Auto bude vyhodnocovat situaci, čímž samo bude moci zvýšit výkon vozu a poskytne nám tak velmi přesná data o svém nastavení. Bude to skutečný krok kupředu, díky kterému budeme moci lépe porozumět zdrojům problémů. Zároveň nám to pomůže předejít některým dalším problémům,“ prohlásil Tim Strafford z McLarenu.

Diskuse k článku

Napsat komentář