Frustrovaný Russell uvítal vstup svého šéfa do rádiové komunikace

Britský pilot ve službách Mercedesu zhodnotil netradiční týmové rádio z Grand Prix Francie, kdy k Georgi Russellovi promluvil přímo šéf týmu Mercedes Toto Wolff.

Štítky: George Russell GP Francie Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 26. 07 2022 — Lukáš Štěrovský

Russell bojoval s Pérezem o poslední místo na stupních vítězů. Při pokusu o předjetí ale došlo ke kontaktu, který pak Brit neustále komentoval, až ho musel klidnit právě Wolff. „Emoce jsou vždycky velmi vysoké,“ přiznává Russell, že je těžké zachovat chladnou hlavu.

„Měl jsem pocit, že jsem na Checa udělal perfektní manévr, ale nakonec jsem si pozici neudržel. Z toho jsem byl zklamaný. Přišlo mi, že to byla moje zatáčka, měl jsem přední kola před jeho zadními. On mě trochu vytlačil na obrubník a vyjel mimo, aby si udržel pozici. Každopádně restart po virtuálním safety caru byl lahůdkový,“ těší Russella pozdější manévr, kterým se nakonec na bednu dostal.

Ještě předtím si ale vyslechl jasný pokyn od Tota Wolffa, ať sklopí hlavu a uklidní se. „Cítil jsem, že se trochu zasekl,“ uvedl Wolff důvod, proč se rozhodl zasáhnout. „Jako jezdec jste v kokpitu sám. Přišlo mi, že se musí vyrovnat se situací, nechat vztek být a soustředit se na výkon na trati. A nakonec předvedl chytrý manévr.“

A jak Russell vnímal, když v uších uslyšel hlas svého šéfa? „Docela jsem si to užíval. Jsme v tom společně jako tým, i když se v autě někdy cítíte osamoceně. Nevíte, na co se dívají inženýři, a někdy nás tyhle výměny názorů trochu sbližují,“ má jasno.