Frustrovaný Räikkönen: Nedostaneme z auta maximum

Alfa Romeo nezačala sezonu 2020 příliš dobře. Antonio Giovinazzi sice získal dva body, ale jeho týmový kolega Kimi Räikkönen má v kolonce bodů nulu. Fin si ale myslí, že je to způsobeno tím, že z auta nedokáže tým vytěžit maximum.

Štítky: Alfa Romeo Kimi Räikkönen Zveřejněno 16. 07 2020 — Lukáš Podstata

Oba dva monoposty C39 z poslední kvalifikace vypadli hned v první části. Ano, musíme to přičíst špatným podmínkám a havárii Antonia Giovinazziho. Kimi Räikkönen ale věřil, že by měl dobrou šanci postoupit do další vyřazovací fáze, pokud by nedošlo k ono zmíněné nehodě. Z čeho je však Fin rozčarovaný je závodní tempo.

Räikkönen hned v prvním kole hodně zbrzdila vzájemná kolize pilotů Ferrari a jak Fin řekl, tento moment ho stál spoustu času. „V podstatě jsem musel téměř zastavit. Monopost by dokonce spadl do anti-stall módu a já jsem se z něj nemohl dostat. Další problémem bylo, že přibližně dvacet kol před cílem jsme museli začít šetřit palivo. Pokud bychom toto nemuseli udělat, klidně jsem mohl bojovat o bodované umístění. Je to hodně frustrující, ale je to tak.

Měli jsme solidní rychlost na červených i žlutých pneumatikách. Někdy mám ale pocit, že nedostaneme z našeho monopostu C39 maximum. Musíme pokračovat v tvrdé práci a příští týden to zkusit znovu.“

Frédéric Vasseur, šéf Alfy Romeo, si ale myslí, že právě v druhém závodě na Red Bull Ringu měla Alfa Romeo větší potenciál než v závodě prvním. „Dostali jsme se tak blízko bodům, ale nakonec jsme odešli s prázdnou. Je to velké zklamání, ale určitě jsme získali určitá pozitiva, která si vezmeme do příštího závodu. Naše tempo bylo lepší a mohli jsme bojovat na trati s auty, které byly před námi. Musíme své zlepšující tempo přenést i do Maďarska a uvidíme.

Vyhraj výjimečný plakát Hamiltonova vítězství od Automobilist