Frustrovaný Leclerc snižuje laťku: už chci jen dojíždět do cíle

Charles Leclerc přehodnocuje své cíle. Po dalším odpadnutí v Austrálii se pilot Ferrari už nezaměřuje na dlouhodobější cíle, prioritou monackého závodníka je pouze dokončovat závody a nabrat ztracenou důvěru.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 10. 04 2023 — Vašek Štěpánek

Charles Leclerc má velmi těžký úvod sezony 2023. Pilot Ferrari ze tří závodů dva nedokončil a v Saúdské Arábii získal jen sedmé místo. Po třech úvodních závodech je tak Leclerc celkově až na 10. místě a na kontě má pouhých šest bodů.

„Už si nechci dávat žádné dlouhodobější cíle. Myslím, že to teď není na místě. Mou jedinou prioritou teď je, abych dokončoval závody a začal opět věřit. Nechci už žádné penalizace nebo nehody a potom uvidíme, co dokážeme,“ přiznal Leclerc.

Ferrari obecně nevstoupilo do sezony pravou nohou. V Bahrajnu zastavil Leclerca technický problém. V Saúdské Arábii Ferrari nemělo rychlost a v Austrálii byli oba jezdci asi až příliš ‚optimističtí‘ ve svých soubojích, což je nakonec stálo hodně draho.

Carlos Sainz už po víkendu v Džiddě prohlásil, že Ferrari musí změnit svůj koncept vozu, pokud se chce dotáhnout na Red Bull. Charles Leclerc má mírnější prohlášení, podle pětinásobného vítěze závodu je potřeba nejprve najít správné nastavení auta.

„Asi bych nešel tak daleko jako Carlos. Je očividné, že naše auto musíme zlepšit, ale nemusí to být nutně změna celého konceptu. Usilovně pracujeme na vylepšení a možná nám jen bude stačit trefit správné nastavení.

Nemyslím si, že celé naše auto je špatné, řekl bych, že rychlost máme. Jen jsme zatím nevyužili naše šance a bohužel pro nás, naši soupeři [Aston Martin a Mercedes] ano. Musíme zachovat chladnou hlavu a společně se zlepšit,“ dodal nadějně Leclerc.