Frustrovaný Hamilton? To není Alonsův problém

Fernando Alonso řekl, že neměl žádné potíže udržet Lewise Hamiltona za sebou, přestože při restartu Velké ceny Monaka měl pomalé tempo.

Štítky: Alpine Fernando Alonso Lewis Hamilton Zveřejněno 31. 05 2022 — Jiří Košta

Španělský jezdec rychle ztrácel čas poté, co závod pokračoval po zastavení způsobeném těžkou havárií Micka Schumachera. Ztratil tolik času, že Lando Norris před ním dokázal udělat další zastávku v boxech, vrátit se před Alpinem a získat bonusový bod za nejrychlejší kolo.

Mezitím Hamilton, který už strávil velkou část závodu uvízl za Alonsovým týmovým kolegou Estebanem Oconem, byl za ním stále netrpělivější. „To není můj problém,” řekl Alonso.

Pilot uvedl, že bylo nutné snížit tempo, aby pneumatiky, které si vybrali, vydržely až do konce závodu.

„Měli jsme dvě možnosti. Znovu nasadit tvrdé pneumatiky ze začátku závodu nebo nasadit střední. Nazuli jsme střední pneumatiky, ale náš odhad životnosti byl kratší než 33 kol, takže jsme nevěděli, jestli dokážeme závod dokončit.”

Později však zvýšil své tempo poté, co byl Ocon potrestán za incident s Hamiltonem.

„V 15 kolech se mi hodně povedlo šetřit pneumatiky a pak jsem tlačil na zbývajících 15, když mi řekli, že Esteban dostal penalizaci,” řekl Alonso.

Do té doby Alonso řekl, že bylo extrémně snadné udržet si pozici před Mercedesem na úzké trati. Lewis Hamilton si po kontaktu s Oconem poškodil přední křídlo, jenž podle jeho týmu bylo “extrémně zničené”. Závodník ho ale mohl beztrestně vyměnit během červené vlajky.

Einride Trailer bude kompatibilní i s konvenčními elektrickými návěsy