Frederic Vasseur je novým šéfem Ferrari

Čtyřiapadesátiletý Vasseur se připojil k Ferrari poté, co strávil posledních pět let se Sauberem, který dnes oznámil Francouzův odchod.

Štítky: Ferrari Frederic Vasseur Zveřejněno 13. 12 2022 — Jiří Košta

Vasseur vstoupí do kůže Binotta, který na konci minulého měsíce rezignoval na svou roli ve vedení operací Ferrari ve F1. Jeho oficiální rolí bude šéf týmu a generální manažer.

„Jsem opravdu potěšen a poctěn, že mohu převzít vedení Scuderia Ferrari jako šéf týmu,” řekl Vasseur.

„Jako pro někoho, kdo měl vždy celoživotní vášeň pro motoristický sport, pro mě Ferrari vždy představovalo samotný vrchol závodního světa. Těším se na spolupráci s talentovaným a skutečně zapáleným týmem v Maranellu, abychom ctili historii a dědictví Scuderia a dodávali pro naše Tifosi po celém světě.”

„Jsme potěšeni, že můžeme ve Ferrari přivítat Freda Vasseura jako šéfa našeho týmu,” dodal generální ředitel Ferrari Benedetto Vigna.

„Během své kariéry úspěšně spojoval své technické přednosti jako vyškolený inženýr s trvalou schopností vynést ze svých jezdců a týmů to nejlepší. Tento přístup a jeho vedení jsou to, co potřebujeme, abychom Ferrari posunuli vpřed s novou energií.”

Zprávy se poprvé objevily z Itálie před finále sezóny F1 v Abu Dhabi, že Binotto je připraven tým opustit a že vedení převezme Vasseur.

Vasseurův příchod je součástí snahy Ferrari ukončit sucho o titulu F1, které se datuje do roku 2008, protože jeho první letošní výzva pro Red Bull nakonec odezněla v druhé polovině sezony.

Ferrari bude těžit z Vasseurovy dlouhé kariéry v motoristickém sportu, kdy spoluzaložil juniorský tým ART Grand Prix, který pomohl Lewisi Hamiltonovi, Charlesi Leclercovi, George Russellovi a Nico Rosbergovi v jejich cestě po žebříčku.