Franz Tost: Deset let u Toro Rosso

Toro Rosso slaví společně se svým šéfem deset let v F1.

Štítky: Franz Tost Toro Rosso Zveřejněno 1. 09 2015 — Marie Tomšíková

Šéf týmu Toro Rosso se zamyslel nad svojí kariérou u italského týmu a řekl: „Naučil jsem se hodně.“

Franz Tost je bývalý pilot Formule Ford a Formule 3, první manažerské zkušenosti získal v devadesátých letech. V roce 2006 mu byl svěřen nový tým Toro Rosso, který vznikl z týmu Minadri.

Bylo to docela zajímavé, když mi Dietrich Mateschitz zavolal a řekl, že má pro mě novou výzvu. Znělo to lákavě, projekt se mi hodně líbil a měl jsem chuť udělat něco nepředvídatelného. Tým na mě udělal dobrý dojem, když jsem se byl poprvé podívat v boxech, všichni se na mě dívali a smáli se. Na začátku tam bylo 85 lidí. Řekl jsem, že je dobré mít tým, ale že nemáme mladé piloty a musíme si nějaké vychovat.

Tým dokázal získat zásluhou Sebastiana Vettela jedno vítězství, jednu pole position. K dnešnímu dni nasbíral celkem 234 bodů a zatím nejlepší umístění v Poháru konstruktérů získal v roce 2008 (šesté místo).

V roce 2007 jsme měli 120 zaměstnanců, zlepšovali jsme se krok za krokem. Pak přišla nejlepší sezóna 2008, kdy Sebastian dokázal vyhrál v Monze. Od roku 2009 jsme si museli postavit vlastní auto. Bylo to obtížné, protože jsme neměli dostatečně velké zázemí. Museli jsme přesvědčovat hodně lidí, aby se přesunuli z Anglie do Faerze, ale povedlo se to a začali jsme fungovat. Krok za krokem jsme vybudovali skvělý tým a dnes mohu říct, že jsem hrdý na Toro Rosso,“ řekl Tost pro F1i.

 

 

Diskuse k článku

Napsat komentář