Frank Williams už delší dobu nerozhoduje o svém týmu

Dcera zakladatele Williamsu a současná zástupkyně ředitele přiznala, že jejího otce trápí zdravotní problémy a ve vedení týmu už nějaký čas nefiguruje.

Štítky: Claire Williamsová Frank Williams Zveřejněno 14. 08 2019 — Lukáš Podstata

Frank Williams debutoval se svojí stájí v roce 1978 při Velké ceně Argentiny. Od založení uběhlo dlouhých 41 let, během kterých získal britský tým celkem devět titulů Poháru konstruktérů a nesmazatelně se zapsal do historie formule 1.

V poslední době šéfa stáje z Grove trápí zdravotní problémy. Jeho dcera, která je aktuálně zástupkyní ředitele, přiznala pro web GranPX, že její otec již nemá na chod týmu žádný vliv. „Frank už delší dobu nepůsobí ve vedení naší stáje. Samozřejmě ho ale neustále informuji o tom, co se v týmu děje,” říká Claire.

Williams neprožil příliš povedenou první část aktuální sezony, a tak doufá ve zlepšení. „Někteří lidé si myslí, že se na nás můj otec zlobí vzhledem k tomu, kam se tým za poslední dobu dostal. Frank je ale realista a naprosto rozumí vzestupům i pádům týmu,“ dodává jeho dcera.

Často se v aktuálním ročníku také spekulovalo, že by mohlo dojít k výměně Roberta Kubici za mladého Kanaďana Nicholase Latifiho. Tato tvrzení ale vyvrací sama Claire Williamsová, která se svého pilota zastala. „Potřebujeme jezdce, jako je Robert. Především díky jeho inženýrské a technické vyspělosti. Bohužel v našem voze není schopen on ani jeho týmový kolega George Russell ukázat své maximální schopnosti. Robert dělá vše, co od něj očekávám,“ chválí dosavadní práci Poláka zástupkyně ředitele.

Diskuse k článku

Napsat komentář