Francouzi chtějí ukrást GP Monaka a závod přesunout do ulic Nice

Šéf formule 1 Stefano Domenicali šokoval nápadem, který vyslovil v souvislosti s Velkými cenami Monaka a Francie, jež momentálně nemají smlouvu na příští rok. Tradiční závod v ulicích knížectví by se totiž mohl přesunout do ulic francouzského Nice, které by nahradilo okruh Paula Ricarda.

Štítky: GP Francie GP Monaka Zveřejněno 18. 06 2022 — Lukáš Štěrovský

Poslední dobou se začaly ozývat hlasy, že dominantní postavení Monaka, které jako jediné za účast v šampionátu neplatí, není v dnešní době už omluvitelné. Navíc v tamních ulicích se takřka nedá předjíždět. No a na nezajímavost okruhu Paul Ricard s širokými vyasfaltovanými únikovými zónami si stěžují jezdci i diváci prakticky od prvního roku, co se v kalendáři objevil.

Proto Domenicali vyslovil zajímavou myšlenku – nechat oba okruhy být a místo toho uspořádat zcela nový podnik v ulicích Nice. „Francie je historicky významným národem v motoristickém sportu. Existuje úžasný projekt s Nice, které chce Velkou cenu. Je to skvělé, protože to dokazuje, že o F1 mají zájem i další destinace,“ šokoval.

„Budeme se žádostmi zabývat a pečlivě je prostudujeme. Další informace by mohly přijít velmi brzy. Mohu vám jen říci, že koncem července budeme o budoucnosti Grand Prix Francie vědět více,“ dodal Domenicali.

Že některé závody padnou, to je už teď jisté, v kalendáři totiž přibude Las Vegas, pravděpodobně se vrátí Čína a F1 opět zavítá do Jihoafrické republiky. „Kalendář na příští rok se připravuje. Ale mít 30 Grand Prix by nebylo rozumné. Naší preferovanou variantou je zachovat 23 nebo 24 závodů,“ má jasno.