Franck Montagny měl pozitivní test na kokain

Pilot, který v roce 2006 závodil za Super Aguri, se proti výsledkům testů nebude odvolávat. Dle vlastních slov se obává, že to může znamenat konec kariéry.

1 Zveřejněno 1. 01 2015 — Michal Mikoláš

Pilot, který v roce 2006 závodil za Super Aguri, se proti výsledkům testů nebude odvolávat. Dle vlastních slov se obává, že to může znamenat konec kariéry.

Montagny v současnosti závodí v populární sérii formule E. Jeho závodní budoucnost je však nejistá, jelikož vyčkává na udělení trestu ze strany Mezinárodní automobilové federace.

Šestatřicetiletý Francouz podstoupil dopingový test 22. listopadu, tedy o závodním víkendu formule E v Malajsii. V následujícím závodu, který se konal v Uruguayi, se již neobjevil – na twitteru tehdy jako důvod označil zdravotní důvody. Nyní přiznává, jaká je skutečnost.

„Se závoděním je možná konec. Hned při testu jsem věděl, jak to dopadne. Věděl jsem, že je pozdě. Nasedl jsem na letadlo, zavolal rodičům a vysvětloval. Je to velká hanba. Můžu si za to ale sám. Udělal jsem stupidní chybu, jsem vinen,“ prozradil Montagny francouzskému L’Équipe.

Montagny má zkušenosti s řadou různých motoristických disciplín – kromě sedmi závodů ve formuli 1 testoval pro Jordan, Renault a Toyotu, vyzkoušel také formuli 3000, formuli Renault, A1 GP, vytrvalostní závody včetně čtyřiadvacetihodinovky Le Mans i závody amerických formulí (Champ Car, Indy).

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Franck Montagny měl pozitivní test na kokain”

  1. Zix Zix napsal:

    U Montagnyho sem si celý roky myslel jaká je škoda, že nikdy ve F1 nedostal pořádně šanci – ale koukám že by asi stejně dopadl jako Enge.
    Aspoň že se přizná a nemá výmluvný kecy.

Napsat komentář