Francie potvrdila kandidaturu na pořádání Grand Prix v roce 2015

Podle šéfa okruhu v Magny-Cours Serge Saulniera je Francie blízko k návratu do kalendáře závodů formule 1.

Štítky: GP Francie Zveřejněno 20. 05 2014 — Jan Pastorek

Podle šéfa okruhu v Magny-Cours Serge Saulniera je Francie blízko k návratu do kalendáře závodů formule 1.

Poslední Grand Prix se jela ve Francii v roce 2008 a od té doby se objevilo už několik projektů, jejichž cílem bylo ji obnovit. Žádný zatím neuspěl, ale ten poslední, který ji chce vrátit do Magny-Cours, má poměrně velkou šanci.

„Pořád jednáme s FOM, s promotérskou organizací šampionátu formule 1, kterou vede Bernie Ecclestone. Skutečně jsme kandidáty na datum v roce 2015, ale zatím není nic podepsané,“ řekl Saulnier pro Infosport+.

„Existuje smlouva s jasnou sumou. Abychom mohli naši kandidaturu podat prostřednictvím FFSA (Francouzská federace autosportu), schází nám záruky, abychom se mohli zavázat k zaplacení částky, kterou navrhuje Bernie Ecclestone.“

V zákulisí se hovoří o tom, že by Francie platila méně než 20 miliónů eur za závod. Tuto částku by měly přinést přilehlé regiony, které z Grand Prix ekonomicky těží, a prodej lístků.

„Pokud se konkretizuje vůle, kterou v tuto chvíli vyjadřuje určitý počet dotčených osob, budeme velmi blízko. Všechny finanční a smluvní elementy jsou na místě, stačí je podepsat, a pro to je zapotřebí určité vůle, politické vůle, která by mohla být zajištěna maximálně v řádu týdnů,“ vysvětloval Saulnier.

„Já tomu věřím, celé je to otázka načasování a my na tom pracujeme už tři roky. Buduje se to postupně, ale jistě, a já mám dnes pocit, že nastala správná chvíle pro podpis této dohody. Takže doufám a chtěl bych, aby k tomu došlo před létem.“

Diskuse k článku

Napsat komentář