Nadvakrát zlomená noha a pokuta 50 tisíc eur

Vyšetření v nemocnici potvrdilo to, čeho se v týmu Ferrari obávali. Mechanik, kterému Kimi Räikkönen při odjezdu z boxů přejel nohu, bude nějaký čas na neschopence.

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 8. 04 2018 — Václav Vohýnek

Přišlo to ve 36. kole a byl to velký průšvih. Kimi Räikkönen uviděl na semaforu zelenou a rozjel se ze stání, bohužel ten pokyn dostat neměl… Mechanik u jeho levého zadního kola se stále ještě pral s pneumatikou na ráfku. Kolo se roztočilo, vrazilo mu do boku a následně přejelo nohu. I na zpomalených záběrech bylo vidět, že to nemohla vydržet.

K mechanikovi na zemi se seběhli lékaři. Proč auto Räikkönena nikdo nezatlačil zpět před garáž a tým se ho nepokusil dostat na závodní dráhu? To ve Ferrari v té chvíli nikdo neřešil, každého zajímal pouze zraněný mechanik.

A zajímal i Kimiho Räikkönena? Finský jezdec hned po závodě čelil kritici, že bez zájmu o jeho stav zmizel v garáži a ani později netušil, jak je na tom. Což ostatně sám potvrdil později v rozhovoru, když řekl, že se na jeho stav neptal. Ale měl na to čas, když musí hned po odstoupení na pozávodní kontrolu? A mělo by smysl, aby šel k mechanikovi, když kolem něj hned vířilo několik doktorů?

Chvíli po závodě italský tým oznámil, jaké zranění mechanik utrpěl. Má zlomenou holenní a lýtkovou kost. Ještě v podvečer ho lékaři operovali. Stáj Ferrari dostala za nebezpečné počínání od vedení závodu pokutu 50 tisíc eur (1,27 milionu korun). Zraněný mechanik se podrobil operaci.

Diskuse k článku

Napsat komentář