FOTO: Sedmiletá pouť Manoru formulí 1

Tým Manor, tehdy jako Virgin Racing, vstoupil do královny motorsportu v roce 2010. Posléze změnil název na Marusii a později právě na Manor. Největšího úspěchu během svého sedmiletého působení v F1 dosáhl v sezoně 2014, kdy vybojoval deváté místo v Poháru konstruktérů. Bohužel v tom samém roce během GP Japonska utrpěl jeho pilot Jules Bianchci zranění,…

Štítky: Manor Marussia Zveřejněno 6. 02 2017 — Lukáš Štěrovský

Tým Manor, tehdy jako Virgin Racing, vstoupil do královny motorsportu v roce 2010. Posléze změnil název na Marusii a později právě na Manor. Největšího úspěchu během svého sedmiletého působení v F1 dosáhl v sezoně 2014, kdy vybojoval deváté místo v Poháru konstruktérů. Bohužel v tom samém roce během GP Japonska utrpěl jeho pilot Jules Bianchci zranění, na jejichž následky později zahynul.

Francouz nebyl jediným závodníkem, který v Manoru nalezl smrt. V roce 2012 během testovací jízdy utrpěla rozsáhlá zranění v oblasti hlavy závodnice María de Villota. Následkům zranění rovněž později podlehla. Existenční problémy zaznamenal Manor na prahu ročníku 2015, kdy se poprvé dostal do nucené správy, z níž se však nakonec vymanil. Pro letošek se opakuje podobný scénář, avšak s ne tak veselým koncem. Manor v Melbourne na startu s největší pravděpodobností neuvidíme.

Čtěte dále: Exkluzivně: Jaké důvody vedly k zániku týmu Manor?

[wppa type=”content” album=”550″]Any comment[/wppa]

Diskuse k článku

Napsat komentář