Foto: Luxusní bydlení pilotů F1

Aneb do čeho závodníci investují své těžce vydělané peníze.

Štítky: Zákulisí Zveřejněno 11. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

Lewis Hamilton (jmění 360 milionů dolarů)

Brit je skvělý nejen za volantem, má také blízko k šoubyznysu a obchodu s nemovitostmi. Během let nashromáždil portfolio luxusních bytů v nejvyhledávanějších světových metropolích. Naposledy si pořídil sídlo na Manhattanu za 58,5 milionu dolarů. Zhruba ve stejné době koupil za 44 milionů dolarů dům v nejvyšším patře v jiné newyorské čtvrti Tribece. Hamilton vlastní také nemovitost se šesti ložnicemi v Londýně za 23,2 milionu dolarů a byt v Monte Carlu.

Daniel Ricciardo (jmění 50 milionů dolarů)

16,8 milionu dolarů zaplatil Australan za svoji rezidenci v Los Angeles. Dvoupatrovou budovu ze skla a světlého dřeva si pilot McLarenu koupil v listopadu 2019 poté, co v Kalifornii strávil tři léta po sobě a tamní prostředí si zamiloval. Pět ložnic, pět koupelen, garáž pro dvě auta a k tomu všemu nádherný výhled na okolní kaňon Coldwater a Tichý oceán… Co chtít víc?

Valtteri Bottas (jmění 20 milionů dolarů)

Pilot Mercedesu si zařídil typicky finský příbytek, i když jeho cena bohužel není známá. Z domu z tmavého dřeva se světlým interiérem má výhled na zamrzlé jezero a tmavou finskou oblohu. Člověk by se ani nedivil, kdyby uvnitř byla i sauna…

Sebastian Vettel (jmění 140 milionů dolarů)

Čtyřnásobný mistr světa a současná hvězda značky Aston Martin vlastní vícero nemovitostí, ale veřejnosti je známý pouze jeho švýcarský statek v kantonu Thurgau za 9 milionů dolarů. Uvnitř má vystavený svůj mistrovský vůz RB6 z roku 2010.

Kimi Räikkönen (jmění 250 milionů dolarů)

Bottasův krajan a bývalý mistr světa Kimi Räikkönen si koupil vysněný dům ve švýcarské vesnici Baar nedaleko Curychu. Vila u vody, nazvaná Butterfly (v překladu Motýl), údajně vyšla Räikkönena na zhruba 31 milionů dolarů.

Fernando Alonso (jmění 260 milionů dolarů)

Dvojnásobný mistr světa vlastní sídla v Dubaji, Oxfordu a Švýcarsku. Kdysi se proslýchalo, že si Alonso vyhlédl sídlo v Luganu na italských hranicích Švýcarska, předtím žil v Mont-sur-Rolle, ale od té doby si své soukromí střeží.

Lando Norris (jmění 3 miliony dolarů)

Zázračné dítě McLarenu Lando Norris zdaleka nepatří k nejlépe placeným jezdcům, ale jako syn bývalého finančního poradce Adama Norrise, který je jedním z nejbohatších lidí ve Velké Británii, má pěkný balík peněz. Fotky nejsou k dispozici, ale během loňské výluky vzal Lando stanici Sky Sports na prohlídku svého sídla.

George Russell (jmění 1 milion dolarů)

Nadějný Brit strávil většinu svého života v rodinném domě na anglickém venkově, odkud se přestěhoval do pronajatého bytu v Londýně. Prý plánuje přestěhovat se do oblíbeného závodnického centra – Monaka –, ale to je  hudba budoucnosti…

Foto: REALTOR, SALLY FORSTER, TAGBLATT, Getty Images, Instagram