Forza Rossa se s Caterhamem nespojí

Colin Kolles odmítl spekulace, podle kterých by se týmu Caterham mohli ujmout lidé, kteří stojí za projektem Forza Rossa.

Štítky: Caterham Colin Kolles Zveřejněno 5. 11 2014 — Jan Pastorek

Colin Kolles odmítl spekulace, podle kterých by se týmu Caterham mohli ujmout lidé, kteří stojí za projektem Forza Rossa.

Kollesovo jméno je spojeno s oběma týmy, jak s Caterhamem, tak s Forzou Rossou. Jeho role je ale trochu vágní, zatímco u Caterhamu byl jen poradcem, který veřejně zastupoval zájmy utajených majitelů, o jeho úkolech v rumunském projektu Forza Rossa se neví vůbec nic.

V rozhovoru s Adamem Cooperem ale Kolles zdůraznil, že se jedná o zcela oddělené entity. „Problémy Caterhamu F1 nemají nic společného s Forzou Rossou nebo týmem FRR,“ uvedl. „Jsou to dvě různé věci. Problém je, že si někteří lidé myslí, že insolvenční správa má něco společného s Forzou Rossou, ale nemá.“

Poslední šéf a majitel Caterhamu Sports Limited (CSL) Constatnin Cojocar soudu prozradil, že si Forza Rossa měla nechat od CSL stavět vozy. Kolles to nepřímo potvrdil.

„S jejich know-how mohlo CSL možná být využito pro nový projekt F1, protože duševní vlastnictví nemůžete prodávat přímo (tým týmu). Dokonce není možné ani předávat duševní vlastnictví ze soutěžícího na soutěžícího, jen v omezené míře,“ dodal.

Forza Rossa neboli tým FRR přihlášku do šampionátu 2015 nepodal. Podle Cojocara má předběžnou dohodu s FIA na tom, že může usilovat o vstup do formule 1 v příštích dvou letech.

Diskuse k článku

Napsat komentář