Formuli E mají lidé pod nosem. Proto roste její obliba a je natolik přitažlivá

Mark Webber, stejně jako jeho Porsche, opouští nejvrcholnější scénu v rámci vytrvalostních vozů WEC. Německá automobilka se stěhuje do formule E. Podobně jako Audi, Mercedes a další. Kde je ukryté kouzlo tohoto nového šampionátu?

Štítky: Formule E Mark Webber Zveřejněno 11. 11 2017 — GPF1.cz

Na to se ptá asi nemalá část z fanouškovské obce poněkud tradičnější podoby motorsportu, než je zrovna tato. Elektřina si teprve formuje svou pozici nejen mezi běžnými uživateli silničního provozu, ale i v rovině vývojové. Tedy právě na poli motorsportu. Ovšem jedno je neoddiskutovatelné. Lidem je čím dál tím více bližší. A to doslova.

Své by o tom mohl vyprávět Mark Webber, který zažívá postupný přesun k formuli E spolu s Porsche. To se vzdává účasti v LMP1 šampionátu WEC, kde spolu s Webberem slavilo hned několik úspěchů. Mimo jiné v roce 2015 celkové prvenství celé série nebo druhé místo v závodě 24 hodin Le Mans. V minulém roce už si Webber dokonce vyzkoušel vůz elektrické formule v rámci předsezónního testování a může tak nabídnout přímé srovnání a pár myšlenek, proč je dnes „éčko“ natolik lákavým soustem.

„Pro mou generaci nebylo možné vzít motoristické závody do měst. Nyní však jdeme s těmito událostmi za lidmi, protože řada závodních okruhů mladé generaci nevyhovuje, takže pro nás je to skvělá příležitost, jak jim to přinést přímo pod jejich nos.

Sledujte formuli E intezivněji na stránkách nebo instagramu

Všechno je to hodně nové a jen odvážný člověk by před dvěma třemi lety řekl, jak se bude formuli E dařit. Ale nyní je docela zřejmé, že je to mimořádně vzrušující místo a to je skutečný důvod, proč už jsou v šampionátu,“ sdělil Webber na konto vstupu Porsche mezi elektrické formule, jež se aktivně zapojí začátkem příští sezóny.

A není samo. Na svůj vstup se chystají i další giganti převážně z Německa. Na seznamu je Mercedes, Audi (již od sezóny 2017/18), BMW, ale svou účast zvažuje taktéž Ferrari nebo Aston Martin. Můžeme připomenout, že v současnosti už ve formuli E působí Renault, Jaguar, DS, Faraday Future nebo Mahindra. Od příštího roku se navíc rapidně změní závodní formát, podoba vozů a pátá sezóna proto je označována jako přelomová. V následujících letech se tak zřejmě můžeme těšit na souboje v dobách největší slávy formule 1.

Co se změnilo, kdo přibyl a kam nově na formuli E

 

Diskuse k článku

Napsat komentář