Formule E by měla do pěti let předehnat formuli 1

To je alespoň názor slavného britského miliardáře Richarda Bransona, který má jakožto majitel stáje zkušenosti s formulí 1 i formulí E.

6 Štítky: Formule E Richard Branson Zveřejněno 27. 06 2015 — Michal Mikoláš

To je alespoň názor slavného britského miliardáře Richarda Bransona, který má jakožto majitel stáje zkušenosti s oběma sériemi.

Bude formule 1 královnou motorsportu napořád? Sir Richard Branson, majitel stáje Virgin (dříve formule 1, dnes formule E), si to nemyslí. Éra formule 1 prý do pěti let skončí. Ekoformule budou mít navrch.

„Odhaduji, že za čtyři nebo pět let už bude formuli E sledovat více lidí než formuli 1. Byznys s čistou energií bude narůstat na důležitosti. Formule 1 ještě několik ročníků bude mít navrch, ale dle mého názoru se dočkáme doby, kdy ji formule E předežene. Ve formuli E slyšíte hluk vytvářený rychle se točícími pneumatikami, a přitom si můžete klidně sednout, dát si drink a poklábosit. To v F1 není možné.

Už to, kolik novinářů chodí na tiskovky, o něčem vypovídá. Závodíme na úžasných místech, vše je velmi dobře zorganizováno. Formuli E se podařilo zaujmout veřejnost, věřím, že v následujících sezonách velmi rychle poroste,“ prohlásil Branson.

Pro Bransonův tým letos závodí nebo závodili Sam Bird, Jaime Alguersuari a Fabio Leimer.

Diskuse k článku

6 komentářů: “Formule E by měla do pěti let předehnat formuli 1”

 1. vocho67 napsal:

  neviděl jsem, nedokážu posoudit.

 2. Marian Kozok-Kotas napsal:

  Ten Branson je sice bohatý, ale to ještě není záruka dobrého úsudku ..:-) E formule v dalších 20 letech minimálně – možná nikdy se k F1 ani nepřiblíží.

 3. Variotek napsal:

  To s tím drinkem je boží!! :mrgreen: Bože to je ale kretén!

 4. Zix napsal:

  Formule E má sice větší popularitu než hodně lidí čekalo, ale tohle je totální kravina.
  Bylo hodně sérií, který byli oblíbený a dneska už zajímají málokoho nebo neexistujou – př. GP2 Series nebo A1 Grand Prix.

  Za vše mluví to jak se málo prodávají tyhle elektrický auta, kdyby to bylo jak tvrdí Branson, tak by jich za těch pár co existujou jezdilo na silnicích mnohem víc.

  A Formule 1 není tolik oblíbená kvůli věčný dominantnosti některýho týmu a taky motorů, který nejsou hlučný – což je opak toho co tvrdí tenhle šašek.
  Jo a pokud soudí jeho tragický Virginy, který byli o nějakej ten rok pozadu, tak chápu proč tolik podceňuje F1.

 5. Falco napsal:

  Bransone,už to nehul.

 6. Ferda napsal:

  Branson si nejspíše cucl lihoviny kterou krmí vozy v Americe.

Napsat komentář