Formule E by měla do pěti let předehnat formuli 1

To je alespoň názor slavného britského miliardáře Richarda Bransona, který má jakožto majitel stáje zkušenosti s formulí 1 i formulí E.

6 Štítky: Formule E Richard Branson Zveřejněno 27. 06 2015 — Michal Mikoláš

To je alespoň názor slavného britského miliardáře Richarda Bransona, který má jakožto majitel stáje zkušenosti s oběma sériemi.

Bude formule 1 královnou motorsportu napořád? Sir Richard Branson, majitel stáje Virgin (dříve formule 1, dnes formule E), si to nemyslí. Éra formule 1 prý do pěti let skončí. Ekoformule budou mít navrch.

„Odhaduji, že za čtyři nebo pět let už bude formuli E sledovat více lidí než formuli 1. Byznys s čistou energií bude narůstat na důležitosti. Formule 1 ještě několik ročníků bude mít navrch, ale dle mého názoru se dočkáme doby, kdy ji formule E předežene. Ve formuli E slyšíte hluk vytvářený rychle se točícími pneumatikami, a přitom si můžete klidně sednout, dát si drink a poklábosit. To v F1 není možné.

Už to, kolik novinářů chodí na tiskovky, o něčem vypovídá. Závodíme na úžasných místech, vše je velmi dobře zorganizováno. Formuli E se podařilo zaujmout veřejnost, věřím, že v následujících sezonách velmi rychle poroste,“ prohlásil Branson.

Pro Bransonův tým letos závodí nebo závodili Sam Bird, Jaime Alguersuari a Fabio Leimer.

Diskuse k článku

Napsat komentář