Formule E a formule 1 jednají o závodech během společných víkendů

Formule E a formule 1 mají za sebou neformální diskuzi o tom, aby se zjistilo, zda a kdy by oba šampionáty mohli v budoucnu uspořádat společnou akci na stejném místě. I když je to zatím jen krátká diskuse, předchůdcem spolupráce by mohl být rozhovor mezi předsedou FE a spoluzakladatelem Alejandrem Agagem a novým prezidentem F1 Stefanem Domenicalim o možnosti sdílení víkendů FE a F1.

Štítky: formule 1 Formule E Zveřejněno 22. 04 2021 — Jiří Košta

Prezident FIA Jean Todt na začátku tohoto měsíce řekl italským novinám La Gazzetta dello Sport, že „nebyl proti myšlence uspořádat víkend s oběma kategoriemi na stejném pouličním okruhu.“ „Něco takového by mohlo fungovat, ale formule E si také musí zachovat svou vlastní futuristickou tvář,“ dodal Todt.

Agag nedávno prozradil argentinskému novináři Diegu Bustosovi, že došlo k určitému odporu zúčastněných stran ohledně možnosti závodit po boku F1. „V současné době se hodně mluví o blízkém vztahu mezi formulí 1 a formulí E,“ řekl Agag. „Usiluji o to, líbí se mi ten nápad, je to něco, co bych miloval, ale právě teď to podílníci neřeší.“

„Mám představu, že oba velké šampionáty spolupracují. Právě teď se to neděje, ale uvidíme v budoucnu.“ Setkání Agaga a Domenicaliho proběhlo už loni v Itálii a předpokládá se, že se to dotklo možnosti závodů formule E na některých událostech F1 v letech 2022 nebo 2023.

Skvělým vzorem je trať v Mexico City, kterou již obě série používaly, zároveň byla zmíněna jako jedno místo, kde by mohla formula E závodit o víkendu Grand Prix F1. Bylo by to provozně možné, aby F1 a FE setkaly na alternativním rozložení tratí. Podobná věc se sejde i letos v Monte Carlu, kde budou oba šampionáty dokonce závodit na stejné konfiguraci okruhu, bohužel během rozdílných víkendů.

Startup Ample pracuje na rychlé výměně baterií ve vozech během 10 minut