Formule 1 zvažuje sobotní sprint se třetími vozy

V Británii vyplouvají na povrch informace o zamýšlených změnách ve formátu závodních víkendů.

2 Zveřejněno 4. 07 2015 — Jan Pastorek

V Británii vyplouvají na povrch informace o zamýšlených změnách ve formátu závodních víkendů.

V oficiálním prohlášení FIA uvedla k závěrům Strategické skupiny, že se jedná o zajímavých návrzích na změny formátu závodních víkendů. Detaily přicházejí neoficiálně.

Jedním z nápadů je zorganizovat sobotní krátký závod, tak zvaný sprint, kterého by se účastnily třetí vozy, celkem bych jich tedy bylo jedenáct (příští rok včetně týmu Haas). Tyto vozy by měly své vlastní tréninky a kvalifikaci. První čtyři vozy v cíli by se zároveň kvalifikovaly do nedělní Grand Prix, startovaly by z konce roštu.

Negativní aspekty tohoto návrhu jsou zřejmé, týmům by se podstatně zvýšily náklady. Sprint by sice nebyl součástí každého závodu, přesto by náklady na dopravu a provoz třetího monopostu byly podstatné.

Náklady by zmírnil jiný návrh, který počítá se sobotním sprintem, kterého by se účastnili závodní jezdci, přičemž by výsledek rozhodl o postavení na roštu pro nedělní Grand Prix.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Formule 1 zvažuje sobotní sprint se třetími vozy”

  1. Zix napsal:

    Taky by mě zajímalo kdo by na tohle koukal. To už je lepší „série pro platiče“ GP2 nebo GP3, tam totiž člověk vidí budoucí piloty F1.

    Když už, tak bych povolil 3 vozy nebo jezdce pro trénink(y), aby to mladý neměli tak těžký. Už takhle stačí, že nemůžou testovat nebo max. se starým vozem.

  2. Variotek napsal:

    Tohle musí vymýšlet zhulení lidé. Tohle má zvýšit atraktivitu?

Napsat komentář