Formule 1 v televizi: Stabilní tým komentátorů dostane nové Studio F1

Společnost AMC Networks International provozující programy Sport1 a Sport 2 potvrdila, že zavedený tým komentátorů zůstává i pro letošní sezonu 2019. Prý se ale můžeme těšit na nové Studio F1, i když žádné fotografie zveřejněny nebyly.

Štítky: 2019 Sport TV Zveřejněno 11. 03 2019 — GPF1.cz

Devizou programů Sport1 a Sport2 je fakt, že cokoli, co se během víkendu jede, je vysíláno živě. Všechny tréninky, kvalifikace i závody, a to bez ohledu na potenciální přerušení jízd.

„Formule 1 na stanicích Sport1 a Sport2, to je po čtyřech letech plných přímých přenosů již tradiční spojení. AMC Networks International – Central and Northern Europe, jakožto provozovatel těchto sportovních stanic, si po léta klade za cíl přinášet sportovním fanouškům to nejlepší ze světového sportu a závody Formule 1 toto naplňují měrou vrchovatou. Díky našim stanicím nepřijdou milovníci nejrychlejších monopostů na světě ani o vteřinu závodů, kvalifikačních klání a tréninků,“ říká Marcel Mareš, Country manažer AMC Networks International pro Českou republiku a Slovensko.

Marcel Mareš potvrdil stávající skupinu komentátorů. Ti se v během pátečních a sobotních tréninků budou o své povinnosti dělit, ale v nedělním závodě budou rozděleni do české a slovenské zvukové komentátorské stopy.

„Každé Velké ceně samozřejmě bude předcházet předzávodní studio, kterým fanoušky provede osvědčená sestava komentátorů. A zde se diváci už od úvodní Velké ceny Austrálie dočkají atraktivní změny. Tradiční a oblíbení komentátoři Tomáš Richtr, Števo Eisele, Josef Král a Richard Gonda totiž přivítají diváky ve zbrusu novém studiu Formule 1,“ dodává Mareš.

Vizuální podoba Studia F1 ale nebyla k tiskové zprávě přiložena. Avšak ze stejného studia jsou vysílány pořady televize i pro jiné země, a tak si můžeme udělat představu o nové podobě studia na níže přiloženém neodborném a rozostřeném snímku.

K tiskové zprávě byl přiložen následující komentář hlavního komentátora F1 Tomáše Richtra:

„Jen dva týmy si pro novou sezonu ponechaly stejné jezdecké složení: mistrovský Mercedes a americký Haas. To je možná největší tahák nové sezony. Jak si poradí mladý Charles Leclerc vedle zkušeného Vettela u Ferrari? Co Daniel Ricciardo s novou výzvou u Renaultu? Osobně jsem zvědavý, jestli Hamiltonův týmový kolega Valtteri Bottas najde jinou cestu k lepším výkonům, protože zatím to bylo hutné trápení. Populární Kimi Räikkönen bude jezdit za nový tým Alfa Romeo, u kterého jsem zvědavý na výsledky. Zkrátka po loňské sezoně nezůstal kámen na kameni. A hlavně: Přeskočilo Ferrari výkonnostně Mercedes? Všichni se snaží tvrdit, že ano, ale já si počkám na závody. V posledních dvou sezonách bitva Mercedesu a Ferrari kolísala tak, že si nikdo nemůže být ničím jistý, a to je na tom to vzrušující. Čekání na rozluštění téhle tajenky mi také nedává spát. A že nebudu spát, to se bude hodit, protože jízdy první velké ceny se konají v noci. Vloni s námi u toho bylo překvapivě hodně fanoušků, takže se těším moc i letos!“

Diskuse k článku

Napsat komentář