Formule 1 se snaží zbavit malých týmů, podezírá Force India

Zástupce šéfa Force Indie Bob Fernley tvrdě zkritizoval majitele formule 1 a Mezinárodní automobilovou federaci.

Štítky: Finance Force India Zveřejněno 1. 11 2014 — Jan Pastorek

Zástupce šéfa Force Indie Bob Fernley tvrdě zkritizoval majitele formule 1 a Mezinárodní automobilovou federaci.

Ani krachy Caterhamu a Marussie zatím nepřinesly jednoznačnou změnu směru a diskuze o snižování nákladů se vedou ve stejném duchu jako několik posledních let. Ale podle Fernleyho to takhle pokračovat už nemůže.

„Já to vidím tak, že jsme na křižovatce. Nemá cenu se ohlížet zpět, protože tam už jsme byli, a že krize přijde, jsme věděli už před dvěma lety. V důsledku toho se musíme podívat, kde jsme dnes,“ řekl pro Autosport.

„Podle mě to ukazuje, že CVC (hlavní majitel F1) a těch pět týmů (Ferrari, Mercedes, Red Bull, McLaren a Williams), které byly obohaceny a získaly moc, mají jasný plán pro budoucnost formule 1. Formule 1 nebude v roce 2015 formulí 1, kterou známe. To už je minulost, ke škodě došlo ztrátou Caterhamu a Marussie.“

„A otázkou pro mě je, kolik dalších týmů chtějí dostat z formule 1, než dosáhnou svého cíle? A co je důležitější, jaký je jejich cíl? Protože jako normální program formule 1 nebudou týmy se třemi vozy nebo zákaznické týmy fungovat.“

V oblasti snižování nákladů označil Fernley FIA za impotentní a bezmocnou, konat podle něj může jen CVC. Ale jak už naznačil, myslí si, že současný vývoj zapadá do plánu majitelů.

„Kdyby tu byly jakékoliv obavy, očekávali byste, že tu (v Austinu) bude šéf CVC. Ale není,“ poznamenal.

Diskuse k článku

Napsat komentář