Kubica: Formule 1 se až příliš změnila

Polský pilot si postupně zvyká na "novou" formuli 1.

1 Štítky: Robert Kubica Zveřejněno 24. 04 2019 — Jiří Košta

Robert Kubica, který se letos vrátil do formule 1 po dlouhých devíti letech tvrdí, že se celý sport změnil nejen po technické stránce, ale i ze stránky jezdecké.

„Je zde hodně míst, kde získáváte úplně stejné pocity. Nicméně jsou zde věci, kde je vše kompletně jiné, například šetření pneumatik,“ říká Kubica.

Polský pilot totiž ve formuli 1 nikdy nejezdil s pneumatikami Pirelli, jelikož v sezoně 2010 ještě týmy používaly pneumatiky Bridgestone.

„V celkovém závodním tempu je to úplně jiné oproti minulosti, především když nemáme grip. Pneumatiky jsou velmi důležitým faktorem a je to téma, kterému musíme věnovat mnoho pozornosti.

Neměl jsem o sobě pochybnosti, ale tak dlouhé závody jsem za poslední roky vůbec nejezdil. Psychická úroveň je ale dobrá a já nemám problém se závoděním, to byla věc, které jsem se asi bál nejvíce.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Kubica: Formule 1 se až příliš změnila”

  1. trencherman napsal:

    Všechno se vyvíjí a mění, nicméně podstata závodů zůstává stejná. Kubica už na to prostě nemá. Neumí si to přiznat a jen hledá výmluvy. Míval potenciál, ale to už je pryč. Williams potřebuje pomoc vrátit se na přední příčky. Takhle ale jen pomáhá ztroskotancovi nahonit si ego.

Napsat komentář