Formule 1 pro otevřené moře: Cigarette Racing 515 Project ONE

Automobilka Mercedes se nechala inspirovat technologií F1 a svého projektu supersportu Project One k postavení výkonného člunu pod názvem Cigarette Racing 515 Project ONE. Loď absolvovala premiéru na právě skončené 2018 Miami Boat Show.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 19. 02 2018 — Tomáš Richtr

Mercedes a tým se sídlem v Miami Cigarette Racing spolupracují již více než deset let na projektech synergií mezi různými odvětvími. Před pěti lety dvojice představila žlutý člun Electric Top Gun, ve kterém byly nasazeny technologie použité pro stavbu modelu SLS AMG E-Cell Coupé, představeného v Paříži roku 2010. Model je zvláštní tím, že každé kolo je poháněno svým motorem v kumulovaném výkonu 740 koní. Před třemi lety to byl člun Cigarette Racing 50 Marauder GT S Concept, inspirovaného modely Mercedes AMG GT a GT S.

Letos je to  515 Project One. Loď má 15,5 metru na délku a párem motorů Mercury o výkonu 3100 koní dokáže vyhnat rychlost lodě na hodnotu 225 km/h. Prostě formule 1 na otevřeném moři. Zajímavostí je, že ačkoli je loď o tři metry delší než její předchůdce, SD GT3, je o neuvěřitelných 2,2 tuny lehčí. Je postavena převážně z uhlíkových a skleněných textilních vláken a kevlaru. Pro lepší aerodynamiku má loď o 30 % více ploch.

Model, ze kterého si Cigarette Racing a Mercedes berou inspiraci, je Mercedes-AMG Project ONE. Dvoumístný supersport s tisícikoňovým motorem umístěným před zadní nápravou. Při maximu 11 tisíc ot./min. je schopen rychlosti 350 km/h. Motor má šest válců a 1,6 litru a jedno turbo, což je inspirováno monopostem F1.

Diskuse k článku

Napsat komentář