Formule 1 od roku 2018 na internetu díky Netflixu?

Americká společnost Netflix, která poskytuje filmy online pro více než 190 zemí ve světě, by příští rok mohla vysílat závody formule 1 právě skrze internet. Stát by se tak mělo ale jen v těch zemích, kde televizní společnosti nemají smlouvu na poskytování přenosů z královny motorsportu.

Štítky: Liberty Media vysílání Zveřejněno 21. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Podle zpráv z německých médií majitelé formule 1, společnost Liberty Media, hovoří se zástupci společnosti Netflix, která by měla zajistit vysílání skrze internet. „Snažíme se expandovat do různých multimediálních kanálů. S Netflixem jednáme o spolupráci počínaje rokem 2018,“ tvrdí komerční šéf formule 1 Sean Bratches. „Internet je pro nás důležitý. Jsme ve fázi vývoje tohoto řešení.“

Údajně by se však, alespoň zpočátku, nemělo jednat o živé vysílání. Netflix by spíše zprostředkovával záznam závodů, sestřih nejlepších momentů a tak dále. Časem by však jistě došlo i na realizaci vysílání v živém čase.

„Viděli jsme hodně aktivit,“ tvrdí o nástupu Liberty Media na trůn šéf McLarenu Zak Brown. „Zkouší nové věci, aby potěšili fanoušky. Pokud to uchopí správně, osloví to stovky milionů fanoušků po celém světě, což vytvoří lepší systém pro sponzory a zdravější atmosféru pro týmy.“

Jedna z posledních změn, kterou američtí majitelé provedli, bylo podepsání smlouvy na vysílání formule 1 v USA prostřednictvím stanice Sirius XM radio, a to s okamžitou platností od GP v Austinu.

Diskuse k článku

Napsat komentář