Formule 1 je znovu spojována s GP v Londýně

Britský ministerský předseda David Cameron totiž oznámil, že Spojené království usnadní pořádání závodů na veřejných komunikacích.

Štítky: Londýn Zveřejněno 12. 07 2014 — Michal Mikoláš

Britský ministerský předseda David Cameron totiž oznámil, že Spojené království usnadní pořádání závodů na veřejných komunikacích.

Místní samospráva nyní bude moci snáze uzavřít silnice za účelem pořádání automobilových závodů. V Oxfordshire to při setkání s vedením týmu Williams prozradil premiér Cameron:

„Mohu potvrdit, že umožníme, aby britský motorsport pořádal více závodů na silnicích. Myslíme, že je to krok, který bude pro náš motoristický sport velmi užitečný – přinese více závodů, více akcí, více peněz do pořádajících regionů a celkově také větší úspěch pro tento úžasný průmysl.“

Vyhláška, která vstoupí v platnost již v příštím roce, je součástí balíku deregulačních kroků, které mají být zavedeny ještě před parlamentními volbami. Je pravděpodobné, že poměrně výrazně naroste počet závodů na regionální i nadnárodní úrovni, například příští rok v létě se bude konat závod formule E v londýnském Battersea Parku. Cameronovo prohlášení však opět probudilo k životu i spekulace o uspořádání velké ceny v ulicích Londýna.

Mezi velké zastánce formule 1 v britské metropoli patří Bernie Ecclestone, ale i primátor Londýna Boris Johnson. Na konkrétní návrhy je podle zástupce konzervativní strany příliš brzy. Má se však za to, že kdyby námluvy proběhly a byly úspěšné, závodní trať by byla navržena tak, aby vozy projížděly kolem Buckinghamského paláce či budovy parlamentu.

Diskuse k článku

Napsat komentář