Formule 1 je na cestě k tomu být zase sexy

Nico Hülkenberg se domnívá, že královna motorsportu je opět na vzestupu. Podle testovacího jezdce Aston Martinu tomu tak ale ještě nedávno nebylo – než v roce 2017 F1 převzala Liberty Media, směřoval tento sport do záhuby.

Štítky: Nico Hülkenberg Zveřejněno 19. 02 2022 — Lukáš Štěrovský

Za to mohla nová pravidla ohledně pohonných jednotek představená v roce 2014 a následná dominance Mercedesu. „Přiznejme si, že před několika lety byla F1 na ústupu. Na trati bylo relativně málo vzrušení, sponzoři odcházeli, sledovanost klesala…,“ vyjmenovává.

„Celkově už nešlo o tak silný produkt jako v dobách Prosta, Senny nebo Schumachera. Teď je ale F1 na cestě k tomu, aby byla opět skutečně sexy,“ těší účastníka 179 Grand Prix. „Od převzetí Liberty Media se věci změnily.

Na zábavu jsou Američané prostě experti. Nenechali kámen na kameni a dali šampionátu novou, svěží fasádu. Přepracovali přenosy a vytvořili mobilní aplikace. Získali tak zpět kouzlo, které činilo F1 výjimečnou,“ má jasno Němec, kterého těší i změna sportovních pravidel.

„Obecně se nikdy v minulosti třeba neodehrávalo tolik restartů jako nyní,“ tvrdí s tím, že sympatický mu je i příval nových nebo aspoň staronových okruhů. „Skvělý byl Zandvoort s klopenými zatáčkami, přestavba dráhy v Abú Dhabi a pouliční závod v Džiddě. A těším se na Miami,“ dodává na konto očekávaného závodu.