Formule 1 bude vzkvétat, i kdyby Verstappen naplnil hrozbu odchodu

Max Verstappen pohrozil odchodem z F1 kvůli změnám ve sportovním formátu. Ralf Schumacher však tvrdí, že Nizozemcovo odstoupení by seriál nijak zvlášť neovlivnilo.

Štítky: Max Verstappen Ralf Schumacher Zveřejněno 27. 04 2023 — GPF1.cz

Ralf Schumacher říká, že formule 1 bude i nadále vzkvétat, i kdyby Max Verstappen splnil svou hrozbu odchodu ze sportu. Úřadující mistr světa v posledních týdnech hlasitě kritizoval směr, kterým se F1 ubírá, a vyjádřil svůj nesouhlas s formátem sprintových víkendů. Verstappen také kritizoval navrhované rozšíření kalendáře F1 na 25 závodů.

Nizozemec má smlouvu s Red Bullem do roku 2028, ale tvrdí, že by mohl od F1 odejít, pokud bude mít pocit, že se do současného formátu přidává příliš mnoho doplňků a změn.

Bývalý pilto F1 Ralf Schumacher pro Sky Deutschland uvedl, že chápe Verstappenovu nespokojenost s prvky současného stavu F1, přičemž vyzdvihl několik stížností, které se objevily po řadě restartovacích procedur při Velké ceně Austrálie.

“V tomto bodě s Verstappenem souhlasím. Pro jezdce je to obrovská zátěž,” řekl Schumacher, který během jedenáctileté kariéry v F1 vyhrál šest velkých cen. “V Melbourne jsme viděli důsledky toho, když se snažíte absolvovat příliš mnoho startů.”

Schumacher nicméně dodal, že Verstappenův případný odchod z F1 neovlivní růst sportu ani jeho popularitu, a jako příklad uvedl odchod dlouholetého generálního ředitele F1 Bernieho Ecclestonea v roce 2017, kdy seriál i přes absenci klíčové postavy nadále přežívá a vzkvétá.

“Minulost, současnost i budoucnost ukázaly nebo ukáží, že Formule 1 je mnohem větší než jeden člověk,” řekl Schumacher. “Bernie Ecclestone je také pryč a bez něj by Formule 1 vůbec neexistovala – a přesto je nyní úspěšnější než kdy jindy. Takže Verstappen by se měl buď sbalit a odejít, nebo to prostě přijmout tak, jak to je. Ale chápu jeho postoj, protože je tu spousta rizik. Ale stejně za to dostává zaplaceno.

Pokud chce odejít, tak by měl odejít. I když ho mám rád, tak to Formuli 1 nezabije.”