Formule 1 bude řešit, jak zajistit pilotům větší svobodu v závodění

Ředitel závodů Michael Masi přišel s prohlášením, že přes zimní přestávku se spolu s kolegy podívá na to, jak ještě zatraktivnit závodění ve formuli 1.

Štítky: Michael Masi Pravidla Zveřejněno 17. 12 2019 — Lukáš Podstata

Po konci první sezony, kdy před Velkou cenou Austrálie svět nečekaně opustil Charlie Whiting, došlo na hodnocení nového ředitele závodů Michaela Masiho.

Právě na něj se během letošní sezony často snášela vlna kritiky: ředitelství závodů bylo několikrát nařčeno z nekonzistentního rozhodování během celé sezony. Masi však těmto názorům celkem nekompromisně oponuje. „Lidé někdy zapomínají, že jsme všichni společně diskutovali během druhého závodu sezony v Bahrajnu o tom, co udělat lépe, aby mohli piloti více mezi sebou závodit. Víte, zapojili se všichni, FIA, vedení formule 1, šéfové týmů i samotní piloti,“ řekl Masi.

Vzápětí ale dodává, že během zimní přestávky dojde ještě k detailnějšímu zkoumání, jak udělat závody během následující sezony více atraktivní. „Je to dlouhý proces. Společně budeme pokračovat během zimy v dalších rozhovorech a budeme také diskutovat s týmy během předsezónních testů.“ Masi dále prozradil, že jeho tým má v plánu přezkoumat fungování systému DRS na různých tratích. „Prověříme, kde byl účinek systému DRS příliš velký a naopak, kde byl příliš malý.“

Diskuse k článku

Napsat komentář