Force India, Sauber a Lotus potvrdily účast v závodě až hodinu a půl před startem

Tři nejohroženější stáje startovního pole si daly na čas s potvrzením své účasti v GP USA.

1 Zveřejněno 3. 11 2014 — Jan Pastorek

Tři nejohroženější stáje startovního pole si daly na čas s potvrzením své účasti v GP USA.

Od začátku bylo nepravděpodobné, že by jakýkoliv tým přítomný v Austinu závod bojkotoval, nicméně malé stáje chtěly přitáhnout pozornost k tomu, že vedoucí činitelé formule 1 aktivně nereagují na krachy Marussie a Caterhamu, proto se bojkot stal mediálním tématem.

A nakonec tato diskuze přinesla své ovoce, Bernie Ecclestone přiznal problém a deklaroval ochotu konat. „Bylo uznáno, že je tu problém. Otázka je, jestli tento problém může být vyřešen. Ale fakt, že byl uznán, pro teď stačí, abychom mohli pokročit,“ řekl zástupce šéfa Force Indie Bob Fernley pro Guardian.

Force India byla jediná stáj, která veřejně hovořila o bojkotu, ale varování vyslaly spolu s ní také Sauber a Lotus, když oficiálně potvrdily, že budou závodit, až 90 minut před nedělním startem.

 

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Force India, Sauber a Lotus potvrdily účast v závodě až hodinu a půl před startem”

  1. LewisFan napsal:

    No tak minimálně Force to měla rozhodnuté už předem, Sauber asi taky, i když si už tak jistý nejsem, a jako jediný Lotus mohl mít skutečné finanční problémy. Nic zvláštního, jen způsob jak upozornit na „krizi“ v F1 a přilákat sponzory.

Napsat komentář