Force India podepsala nového jezdce, je mu 19 let

Alfonso Celis. Jméno dalšího mexického závodníka, které na svůj seznam přidala Force India. Tým jej angažoval jako vývojového jezdce. Podívá se již na testy v Abú Dhabí. Je mu teprve 19 let a už rovněž míří na nejvyšší metu, formuli 1. Řeč je o Mexičanu Alfonsu Celisovi, který podepsal smlouvu s Force Indií na pozici vývojového jezdce.…

Štítky: Alfonso Celis Force India Zveřejněno 19. 11 2015 — Josef Nekvinda

Alfonso Celis. Jméno dalšího mexického závodníka, které na svůj seznam přidala Force India. Tým jej angažoval jako vývojového jezdce. Podívá se již na testy v Abú Dhabí.

Je mu teprve 19 let a už rovněž míří na nejvyšší metu, formuli 1. Řeč je o Mexičanu Alfonsu Celisovi, který podepsal smlouvu s Force Indií na pozici vývojového jezdce. Půjde o vůbec první zkušenosti s monopostem F1, který si osahá již při testech po skončení sezóny při testech v Abú Dhabí.

Celis je jedním z nejslibněji se vyvíjejících mexických pilotů, kteří v současné době působí v juniorských šampionátech. Po úspěších v motokárách se přesunul do Evropy, kde v roce 2013 začal závodit ve Formuli Renault 2.0 NEC za tým Fortec Competetion. V této kategorii mimochodem v současné době působí i dva Češi, Josef Záruba a Bronislav Formánek, oba v barvách španělského týmu AVF. Ale zpět k Celisovi. Jeho postup po úvodní sezóně na starém kontinentě nabral rychlý spád. Druhou sezónu odjezdil v sérii GP3 a v té letošní kombinoval působení v GP3 spolu s Formulí Renault 3.5, přičemž zaznamenal první větší úspěch, když si připsal pódiové umístění ve Spa.

Ve svém novém působišti bude trávit hodně času na simulátoru, ale v příštím roce se zúčastní i sedmi pátečních tréninků. Po oznámení jeho nového angažmá neskrýval nadšení.

„Od doby, co jsem začal závodit, jsem snil o formuli 1, takže je to obrovská čest začít pracovat s týmem Sahara Force India. Je to pro mě úžasná příležitost, jak nabírat zkušenosti o F1 a spolupracovat s inženýry, ale i samotnými závodníky. Být na trati v Abú Dhabí bude neuvěřitelný pocit. Bude to největší okamžik v mé kariéře a jsem plně soustředěn na to, abych odvedl dobrou práci pro tým,“ vyjádřil se šťastný Celis.

Diskuse k článku

Napsat komentář