Force India: K našemu zpoždění s novým vozem přispěly Caterham a Marussia

Krachy týmů Marussia a Caterham se podle Force Indie podepsaly na přísnějším přístupu dodavatelů vůči týmům formule 1.

2 Štítky: Caterham Force India Marussia Zveřejněno 10. 02 2015 — Jan Pastorek

Krachy týmů Marussia a Caterham se podle Force Indie podepsaly na přísnějším přístupu dodavatelů vůči týmům formule 1.

Zástupce šéfa Force Indie Bob Fernley nedávno vysvětlil příčiny zpoždění nového vozu, bylo jich několik. Nyní dodal, že některé z těchto příčin jsou důsledkem problémů ostatních stájí.

Do aerodynamického tunelu Toyoty se Force India podle něj dostala se zpožděním proto, že Toyota nejdřív chtěla vyřešit vztah se zkrachovalým Caterhamem.

„Navíc jsme měli pár problémů s dodavateli, protože jim samozřejmě hodně ublížily krachy Marussie a Caterhamu,“ vysvětloval pro Press Association. „Chtěli platby předem, což nám ublížilo z hlediska cash flow, ale tím vůbec neobviňuji dodavatele.“

„Já bych udělal to samé, kdybych ve své pozici hodně utrpěl. Ale nám to nepomohlo a museli jsme v několika oblastech zpomalit.“

Teď se může stát, že letošní monopost Force Indie VJM08 vyjede poprvé až v Austrálii. Nejoptimističtější scénář hovoří o posledních barcelonských testech.

„Je to perfektní? Není, ale překonáme to? Ano. Nakonec jde jen o cash flow. Není to tak, že bychom neměli peníze v rozpočtu, jak se říká každý rok. Obvykle to dokážeme zvládnout s dodavateli, ale letos to nebylo možné, takže nás to trochu zpomalilo,“ dodal Fernley.

Diskuse k článku

Napsat komentář