Force India: Jako jedni z mála jsme dodrželi pravidla. A doplatili na to

Vedení Force Indie je rozhořčeno chováním soupeřů před startem Grand Prix Malajsie. Některé týmy si prý totiž pomohly vysušením startovní pozice, což ale pravidla zakazují.

Štítky: Force India GP Malajsie Zveřejněno 1. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Ještě hodinu před závodem v Sepangu pršelo. Počasí se však umoudřilo a startovalo se už za sucha – přestože dráha byla místy ještě vlhká. Některé týmy tak využily ručních fukarů, aby vysušily startovní sloty pro své vozy. Něco takového ale výslovně zakazuje článek 22.3 Sportovních pravidel.

„U poloviny vozů na roštu mechanici vysoušeli povrch, což není povoleno. My to neudělali,“ tvrdí výkonný ředitel Force Indie Otmar Szafnauer. „Drželi jsme se pravidel. Jenže každý, kdo si vysušil startovní pozici – třeba McLaren – pak měl lepší start než ti na mokru.

Řešili jsme to s FIA. Nemluvil jsem přímo s Charliem Whitingem (ředitelem závodů), ale s některými členy Mezinárodní automobilové federace. Jsou zmateni. Nevím, co se s tím chystají udělat. Poukázali jsme na to už na startovním roštu,“ říká dále Szafnauer.

Ke smůle Force Indie se však výsledky po jejich prohlášení za oficiální prakticky vůbec nedají změnit. Lze tak očekávat, že FIA týmy pouze napomene.

Dvě hodiny před startem GP Malajsie pořádný slejvák

Příspěvek sdílený GPF1 (@gpf1cz),

Diskuse k článku

Napsat komentář