Briatore byl odsouzen k trestu vězení

Bývalý manažer týmů Benetton a Renault Flavio Briatore byl nepravomocně odsouzen k 18 měsícům vězení kvůli daňovým podvodům. Podle obžaloby se podvodně vyhnul zaplacení daně ve výši 3,6 milionů eur za svou luxusní jachtu 'Force Blue' a nezaplaceným poplatkům ve výši 800 000 eur souvisejících s palivem v letech 2006 až 2010. Jachta totiž brázdila vody Evropské unie, ačkoli provozovatel tvrdil, že nikoli.

1 Štítky: Flavio Briatore Zveřejněno 11. 02 2018 — Tomáš Richtr

V roce 2010 byla jachta Briatoremu zabavena. Jedná se již o druhý rozsudek, ten původní zněl na 23 měsíců vězení. Žalobci trvají na čtyřech letech. Briatore se proti sobotnímu rozsudku odvolá.

Flavio Briatore se hájí tím, že si jachtu půjčoval od společnosti se sídlem na Kajmanských ostrovech. Žalobci ale tvrdí, že majitelem firmy je sám Flavio Briatore, a je tím pádem majitelem jachty.

Flavio Briatore stál za podvody Benettonu s palivovým systémem a kontrolou trakce v polovině 90. let. Byl potrestán na pět let zákazu činnosti za podvodnou havárii Nelwsona Piqueta při GP Singapuru 2008, kterou díky tomu vyhrál jeho týmový kolega Fernando Alonso.

Flavio_Briatore_yacht

Flavio Briatore začínal jako lyžařský instruktor, prodával také pojištění a řídil restauraci. Pak se stal z Flavia Briatoreho jeden z nejmocnějších mužů formule 1. Milovaly ho modelky napříč Evropou. S jednou z nich se oženil v roce 2008. Na cestu k vrcholu vyrazil Briatore v Milanu, kam se přestěhoval koncem sedmdesátých let. Seznámil se s Lucianem Benettonem, zakladatelem světoznámé módní značky. Expandovali spolu do Spojených států, kde vzniklo během deseti let na osm stovek Benettonových obchodů. Časem klesl počet těchto poboček na čtvrtinu.

S přelomem osmdesátých a devadesátých let přišel i další zlom v Briatoreho kariéře. Nastoupil na pozici manažera závodního týmu Benetton ve formuli 1. Briatore byl manažerem například Fernanda Alonsa, Marka Webbera nebo Nelsona Piqueta ml. Zdroj příjmů s jeho zákazem činnosti v F1 nevyhasl. Briatore na Sardinii otevřel noční klub pro boháče, vlastní restaurace i hotely a stále se zabývá také módou. Podíl má mimo jiné i v úspěšné italské farmaceutické společnosti Pierrel. Chvíli spoluvlastnil anglický fotbalový tým Queens Park Rangers.

S manželkou Elisabettou Gregoraciovou má syna Falca. Dítě má i s Heidi Klumovou, k dceři Leni se ale nehlásí. Jak píše celebwiki, mezi jeho další bývalé úlovky patřila i britská modelka Naomi Campbellová, italská manekýna Adriana Volpeová nebo česká kráska Alena Šeredová, nynější manželka italského fotbalového brankáře Gianluigiho Buffona.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Briatore byl odsouzen k trestu vězení”

  1. jj284b napsal:

    glosa: v 90tych rokoch v Benetone pod Briatorem ziskal tituly Schumacher…

Napsat komentář